«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Депутат облради: «Нам перешкоджають саботажники та зрадники держави»

Депутат обласної ради та очільник комунального підприємства "Волиньприродресурс" Василь Столяр - про долю Володимира Гунчика та перспективи Олександра Савченка на Волині, ліс і бурштин.

Із Василем Столяром розмовляв Руслан Пилипчук для видання Конкурент.

– Після останнього засідання "екологічної" комісії Волиньради ви сказали своєму колезі Ігорю Леху, що хочете скласти повноваження голови…

– Я говорив не про профільну, а про тимчасову комісію "по лісу" (посміхається). Я не бачу в ній жодного сенсу. У звіті, який подав Анатолій Грицюк, в кожному слові – брехня. Це стало зрозуміло, коли Кватирко (Олександр Кватирко – начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства) запропонував йому поїхати та подивитися на асфальт, якого нібито нема, а він відмовився.

На сесії я пропонував не продовжувати діяльність цієї комісії. Вона непотрібна. За весь час провели лише два засідання: обрали керівника та затвердили план роботи. А далі Грицюк одноосібно оголосив свій "вердикт".

– А чому Грицюк виніс саме такий "вердикт"?

– Бо це політичне замовлення.

– Але ж ви підтримували створення цієї тимчасової комісії та ніби не захищали лісівників?

– Я захищав Олександра Кватирка від самого початку. Він гарно працює та багато робить не тільки для лісу, але й для громад.

– Ви знаєте Андрія Линдюка?

– Голова адміністрації?

– Голова Маневицької РДА. Коли я з ним говорив, то він сказав, що хоче, щоб бурштин почав коштувати, як пісок, і став нікому не потрібним. Як ви можете прокоментувати його слова?

– (посміхається). Це говорить людина, яка взагалі не розуміє, що таке економіка. Йому не потрібні надходження в бюджет. І це голова району… Він каже, що бурштин на Волині не копають, а зовсім нещодавно в людей вилучили 170 кілограмів…Обманює він. Линдюк сам цим всім керує.

– Ви кажете, що Линдюк "керує" процесом, а він критикує очолюваний вами "Волиньприродресурс". Стверджує, що підприємство, невідомо як та за чиї гроші, отримало ліцензії, що воно не прозоре. Що скажете про це?

– Ліцензії купили за гроші, які надійшли як передоплата за бурштин. Це нормальна економіка, яка передбачає залучення інвестицій. Ми це зробили і отримали дозволи для видобутку бурштину, торфу та міді. А чому "Волиньприродресурс" не прозорий?

– Линдюку не подобається те, що він не знає, на яких умовах ви залучили інвестиції, як ви їх будете повертати. Він взагалі не вірить у те, що бурштин може принести якісь надзвичайні прибутки для області.

– Нехай їде жити до іншої країни! Людина повністю саботує ситуацію! Послухайте, ми вже заплатили 11 мільйонів гривень податків, а ще навіть не почали заробляти.

– Чому підприємство ніяк не може запрацювати та почати заробляти гроші?

– Нам перешкоджають саботажники та зрадники держави.

– Ви на одній із сесій Волиньради звинувачували голову ОДА Володимира Гунчика у державній зраді через ситуацію з "Волиньторфом"…

– У статті, про яку я тоді говорив, сказано, що його дії підривають економіку країни. СБУ відповіла, що вона не вбачає цього, а я вбачаю. А якщо через Гунчика "Волиньторф" перестане працювати, то це вже диверсія. Доведеться відсидіти 12-15 років. Термін серйозний.

– Враховуючи всі нюанси із землями, ліцензіями і так далі, скажіть: скільки буде заробляти та приносити в бюджет області "Волиньприродресурс", коли нарешті запрацює на повну?

– Дуже важко відповісти. Потрібно провести геологічну розвідку, дослідити поклади і лише тоді можна сказати точно. Всі говорять про "космічні" числа. Але ж це досі не дали перевірити.

– Відходимо від добування корисних копалин та поговорімо про щось інше. Які у вас зараз відносини з Олегом Кіндером?

– Це хто? Мер Ковеля?

– Так, це він. Ви ж розумієте, чому я це спитав. Два роки тому вас та 8 інших членів фракції "Батьківщина" виключили з партії. Я говорив про це з Романом Карпюком, Андрієм Тураком і тепер нарешті запитаю й у вас: чому це сталося?

– Він хотів захопити владу у "Батьківщині" на Волині. Але хто такий Кіндер…

– Кіндер устами Слабенка говорив, що 9-х членів вашої фракції, виключених з партії, будуть намагатися позбавити депутатських мандатів. Потім головою обласного осередку став Валерій Бондарук і все затихло. Чому?

– Вони не мали реальних підстав для відкликання. Ми нічого не порушили. Я впевнений, що Тимошенко нічого про це не знає.

– Попередній голові вашої фракції, директорці санаторію "Пролісок" не продовжили контракт. Чи об'єктивно це зроблено, чи це політична розправа над соратницею Кіндера?

– А чому повинна бути Касарда? Хто сказав, що вона найкраща? Її друзі та однопартійці. У нас пенсіонери до останнього тримаються за свої місця та оточують себе такими ж людьми. А молоді люди тікають з країни, бо не мають жодної можливості.

– Тобто позиція така, що Касарда повинна виграти конкурс?

– Вона жінка пенсійного віку, тому навряд чи зможе пройти конкурс. Я знаю, що вона ходила просити Гунчика і також поставила ультиматум Бондаруку (Валерій Бондарук – голова Волинської обласної партійної організації ВО "Батьківщина"): "або ви мене будете відстоювати, або я йду з партії". Хіба це правильно? Це ж економіка, а не політика!

– Про Гунчика…

– Та я думаю, що він скоро опиниться в "Укроборонпромі", недаремно ж там місце звільнили.

– …Тобто всі чутки правдиві?

– Я впевнений, що це правда. Щодо Савченка, якого сватають на місце Гунчика…Якщо там справді буде команда, про яку говорять, то це люди, які розуміються в економіці. Проблем не буде.

– А чому міняють Гунчика? Рубльов каже, що це підготовка "ґрунту" до президентських виборів.

– Можливо.

– Вас це не турбує?

– Не дуже, бо я бізнесмен, а не політик. Та й не думаю, що це так. Я думаю, що таким чином хочуть владнати конфлікти з головою ради. Гунчик – останній в рейтингу губернаторів, про що говорити.

– Як вам працюється в раді, якою керує Ігор Палиця?

– Прекрасно! Багато молодих депутатів, вони вже навчилися, почали ловити "кураж", сперечаються з нами, "старіками", сваряться… Лише "Свобода" – саботажники (сміється). Ми ж проводимо погоджувальні ради, щоб в сесійній залі не було "цирку". А потім вриваються ці інтриганти та починають критикувати Кватирка та лісівників…Хоча питання не порушувалося.

– Ви у всьому розбираєтеся, всіх та все знаєте. Нехай вас призначать головою ОДА, що скажете?

– (сміється) Я давно міг стати депутатом Верховної Ради, але це все не моє… Хоча, знаєте, я колись давно питав в Ігоря Єремеєва, потім – у Ігоря Палиці, чому вони не йдуть в депутати. І вони відповідали: "А воно мені потрібно?". А потім…Самі знаєте (посміхається). Ну, але губернатором я точно не буду. Чим більше влади, тим менше свободи. Я – губернатор? Та ви що (сміється).

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі