«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Дитячі спогади, любов та «блюдо празднік»: якою волинські художники бачать зиму (ФОТО)

Традиційний Зимовий салон відкрився 1 лютого в Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України.

На вернісажі презентовано понад 80 творів наших сучасників – знаних волинських мистців, спілчан, вільних художників і початківців, пише видання Волинські новини.

«Тут представлено твори 50 художників різних поколінь і шкіл, а також видів презентації мистецтва: від класичних до концептуальних. Це і графіка, живопис, акварель, батик, черпаний папір, ікона на склі, художня фотографія, дерев’яні композиції та багато інших. Приємно, що активну участь у салоні взяли студенти і випускники Інституту мистецтв», – розповів про учасників салону голова правління волинського осередку Національної спілки художників Володимир Марчук.

Відома волинська художниця, член спілки Світлана Костукевич поділилася своїми враженнями про виставку: «Приємно бачити, що волиняни цікавляться мистецтвом і приходять на виставки. Хочеться назвати декілька прізвищ, які мені зімпонували. Тетяна Ядчук-Богомазова цікаво організувала простір у залі своїми творами. Нещодавно вона брала участь на дуже вагомій виставці у Львові. Лілія Стельмах – це художниця, яка демонструє потужний вибух творчості і представили на виставці батики. Ще мені дуже подобається графіка Андрія Стельмаха. Твори Оксани Ядчук-Мачинської створили дуже гарний настрій на виставці. Роботи Тетяни Мялковської вражають мене своєю енергетикою. Олена Бурдаш представила серію у новій притишеній кольоровій гамі. Іштван Кус і Олег Дмитрук виставили цікаві інсталяції».

Художниця закликала глядача уникнути буквальності у сприйнятті творів цієї експозиції: тему кожної роботи створює не лише настрій певної пори роки, а й візуалізує дитячі спогади, накопичені переживання художника. Шанувальники творчості Світлани Костукевич побачили в інтер’єрі салону її диптих «Загадкові квіти», в якому вона у барвистій квітковій палітрі передала передчуття свята.

На думку знаної волинської мисткині Тетяни Мялковської, такі збірні виставки, попри певні закиди у доцільності їх проведення і складнощі формування експозиції, насправді показують «пророслі зерна» творчості у живому втіленні: «Мені особисто дуже подобається спостерігати за еволюцією кожного художника і за еволюцією часу і розвитку простору, перебування й усвідомлення певних речей. Я помітила з роками, що у картинах є частина, велика або мала, любові до самого себе і до всього, що твориться. Це є власна еволюція переживань і прийняття любові себе і світу».

Найсильніші враження вона отримала від роботи наймолодшої учасниці виставки Софії Левчинської «Коли весілля?» – щирої, щедрої на любов «картини, якою можна зцілитися».

«Зима буває різною»! Назва пейзажної акварелі волинської художниці Олени Журавель не лише відобразила мінливий настрій української зими, а й своєрідно висловила загальні враження про яскраву різножанрову експозицію Зимового салону. І знані волинські художники, і молоді мистці – кожен у своїй неповторній інтерпретації – висловилися на «зимово-різдвяну» тематику. Це малярські роботи «Зима на селі» Л.Литвина, «Морозний вечір на хуторі» В. Хом’яка, «Ніч перед Різдвом» М. Куценка, «Зимовий вальс» І.Дрозда, «Святвечір» З. Рубан-Головчук, «Янгол натхнення» І.Робак, серія фото «Зимова казка» К. Арутюнян та багато інших цікавих творів.

Молодий мистець Олег Дмитрук епатував публіку влучною сатиричною інсталяцією «Блюдо празднік #1» і «Блюдо празднік #2» на тему зимових свят з ідеологічно-гастрономічним підтекстом радянського періоду: «Єдиний політичний мотив запровадження Нового року в Радянському Союзі – витіснення Різдва. Утвердившись як «главный праздник», попри певні запозичення зі світських та релігійних різдвяних традицій, за повного банкрутства ідеології вилився в банальне обжирання перед телевізором. Типові страви стали не просто символом, а змістом свята».

Портрети й тематичні полотна, інсталяції та фотопроекти показали широкий діапазон мистецьких практик молодих перспективних волинян. Звернули на себе увагу філігранністю техніки й глибиною образотворення полотна Романа Петрука, Іштван Кус вкотре зацікавив концептуальним проектом «Пори року», Анна Попова – арт-проектом у техніці черпаного паперу «Червоне – то любов…». Увазі колег і глядачів свої роботи представили Наталія Мелесь, Олександр Юр’єв, Андрій Горбаль, Артур Столярук, Олена Звягінцева, Денис Мозговенко, Іванна Дацюк, Сергій Столярук та інші.

Волинські художники запропонували шанувальникам прекрасного дуже цікаві твори в багатій тематичній і емоційній палітрі, у несхожості самобутніх авторських технік і стилістичних реалізацій.

Численні гості події мали можливість висловити свої враження і неформально поспілкуватися із багатьма учасниками салону – відомими мистцями Петром Собком, Леонідом Хведчуком, Геннадієм і Олександром Юр’євими, Сергієм Корсаєм, Галиною Черниш, Романом Петруком та ін. Та варто завітати до галереї тоді, коли гамірна презентація завершилася, бо вдумливе споглядання творів мистецтва передбачає і певну зосередженість, і тишу.

Переглянути масштабну виставку волинських художників у Великій залі Галереї мистецтв ВО НСХУ можна ще протягом 3 тижнів за адресою: вул. Лесі Українки 24а.

Повний перелік учасників і робіт на сайті Галереї мистецтв https://www.volart.com.ua/ukr18/zymovyy_salon_2018/

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі