«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Елементарний спосіб, який змусить цвісти навіть вередливу орхідею

Казкові орхідеї відносяться до числа багаторічних трав’янистих рослин. У природі існують більше 30 000 сортів орхідей. У природному середовищі ця квітка росте не в грунті, а чіпляється на деревах.

З середини 18 століття орхідеї заполонили оранжереї і ботанічні сади. Квіти цієї рослини просто зачаровують своєю красою і різноманіттям. Іноді спроби виростити орхідеї в домашніх умовах закінчуються повним фіаско, тому що у рослини розвиваються інтенсивно тільки коріння і листя. Для того щоб з’ясувати причину відсутності квітів, для початку розберіться в особливостях її розведення.

Чому орхідеї не цвітуть в домашніх умовах

Тропічний клімат є найкращим природним місцем існування для орхідей. Отже, якщо умови утримання рослини дуже відрізняються від природних, не чекайте рясного і частого цвітіння.

Серед найважливіших причин відсутності квітів можна виділити наступні:

Дефіцит мінеральних речовин

Орхідеї, як правило, висаджують в невеликі горщики, в яких грунт швидко виснажується. Рослину треба періодично підгодовувати. Мінеральна підгодівля для орхідей повинна містити менше азоту. Азот забезпечує розростання зеленої маси, а для того щоб утворилися бруньки квітконосу потрібен калій, магній і фосфор. Перед тим як удобрювати рослину, попередньо треба рясно полити грунт, щоб не обпалити коріння орхідеї. Приготуйте водний розчин слабкої концентрації з сухих добрив. Надмірна кількість поживних речовин теж дуже згубна для рослини.

Неправильний полив

У орхідеї досить широке листя, з яких дуже швидко випаровується вся волога. У період активного росту рослину треба поливати досить часто, 2 — 3 рази на тиждень. Взимку все навпаки — не зволожуйте грунт рясно. Вода, якою поливають орхідею, повинна бути м’якою. Бажано використовувати кип’ячену або відфільтровану воду кімнатної температури. Вологі коріння, на яких видно краплі конденсату, не треба поливати. Надмірна волога сприяє утворенню гнилі на коренях.

Порушення температурного режиму і освітлення

Орхідеї дуже сприйнятливі до зміни температури. Перепади температури в денний і нічний час не повинні перевищувати 4 ° C. Влітку оптимальна температура повітря повинна коливатися між 18 — 25 ° C, взимку — не нижче 15 ° C. Для орхідеї важливо освітлення, однак прямі промені сонця теж зовсім небажані. Тому що вони провокують опіки на листках.

Невідповідний субстрат

Субстрат для орхідеї повинен забезпечувати корінням мінімум вологи і вільну циркуляцію повітря. Саме з цієї причини орхідеї не можна висаджувати в звичайний чорнозем або в садовий грунт. Горщик, в якому висаджена орхідея, треба наповнити субстратом, який складається з моху, торфу й піску. Найкраще купити в квітковому магазині вже готовий грунт, спеціально для вирощування орхідей.

Коріння це найважливіше! Розташування кореневої системи в горщику. 

У орхідеї дуже сильні і міцні корені, покриті губчастою тканиною. У природному середовищі ці коріння чіпляються до стовбурів дерев. Підтримувати рослину у вертикальному положенні допоможе горщик. Щоб забезпечити доступ сонячного світла, горщик повинен бути з прозорого матеріалу. Наявність отворів на дні горщика для стоку води — обов’язково. Бажано щоб і на стінках горщика були такі отвори, для вентиляції повітря. Коріння повинні розташовуватися в горщику вільно, вони можуть навіть стирчати назовні. Краще за всіх, для орхідеї підходять горщики з прозорого пластика. Цей матеріал дозволяє бачити, як розвивається коріння. Якщо ви захочете пересадити рослину, тоді пластиковий горщик можна легко розрізати, і не нашкодити корінню під час вилучення.

Як стимулювати цвітіння орхідеї — найефективніші способи

У тропічному середовищі орхідеї живуть під покровом щільного листя, тому для орхідей не існує такого поняття як зміна пори року. Найбільш не капризним видом орхідеї є фаленопсис, який може цвісти безперервно протягом 11 місяців. Однак, досягти цього результату в домашніх умовах не так просто.

Різкі перепади температури

У денний час доби орхідея повинна знаходитися в теплій кімнаті. Вночі можете відкрити вікно або балкон, якщо хочете знизити температуру до 16 — 18 ° C. Влітку можна винести орхідею в сад. Розміщення на вулиці прискорить фотосинтез і посприяє накопиченню вуглекислого газу, які стимулюють цвітіння.

Створення посушливого ​​середовища пустелі

Для створення такого сухого клімату збільшіть інтервали часу між поливами. У літню пору поливайте орхідею один раз в 4 дні, взимку 1 раз в тиждень. Коріння орхідеї повинні бути сухими. Якщо правильно поливати рослину нижні листя будуть трохи м’якими.

Гарячий душ

До початку цієї процедури наповніть ванну кімнату паром, включивши гарячу воду. Горщики з орхідеями 15 хвилин обливайте теплою водою, температури близько 35 ° C. За цей час рослина вбирає вологу через коріння і інтенсивно викидає вологу через листя. Через тиждень орхідея повинна випустити квітконоси.

Поліпшення освітлення

Різні види орхідеї вимагають різної інтенсивності освітлення. Коли рослина довго не зацвітає, можливо, вона отримує недостатньо світла. Переставте горщик з орхідеєю в інше більш освітлене місце або купіть спеціальну люмінесцентну лампу.

Обрізання квітконосу

На кожному квітконосі розташовані кілька бруньок, які знаходяться в сплячому стані. Для того щоб стимулювати цвітіння, обріжте стрілу приблизно на 3 бруньки.

Пересадка

Відсутність цвітіння іноді може бути через виснаження ґрунту. Це завжди видно по листю рослини. Коли листя відростають і вони менше за розміром, ніж старі, або вони іншої форми, значить, орхідею треба пересадити в новий субстрат.

Є орхідеї, які випускають квітконос тільки після досягнення трирічного віку. Рослина досить доросла і готова до цвітіння, тільки коли на ній вже 5 — 8 пагонів. Стимулювати цвітіння можна тільки у здорових орхідей. Щоб випустити квіткову гілку, зів’ялі і хворі орхідеї повинні набратися сил.

Орхідея випустила квітконос: що далі?

Як правило, з того моменту як орхідея пустить стрілу, до розкриття перших квіток має пройти близько 2 місяців. За цей період часу ви повинні створити комфортні умови, щоб зацвіли бутони, які ще не розпустилися.

Біля горщика з орхідеєю треба поставити невелику ємність з водою щоб забезпечити достатнє зволоження повітря. Якщо в будинку дуже тепло, бажано обприскувати орхідею теплою водою. Поливають рослину звичайним способом, у міру просихання субстрату.

Взимку орхідея потребує додаткового висвітлення

Щоб компенсувати нестачу світла використовуйте фітолампи. Така лампа не сушить повітря і забезпечує рослині необхідну кількість яскравого світла. Світловий день взимку повинен бути не менше 12 годин.

Орхідея не любить коли її часто пересувають з місця на місце і реагує на ці пересування повільним зростанням. Якщо вам все-таки хочеться переставити горщик, розмістіть його тією ж стороною до світла, якою він стояв до цього.

Підгодовуйте рослину добривами, які містять фосфор і калій до появи першої квітки. Ці компоненти сприятливо впливають на формування і зростання квіткових бруньок. Коли орхідея зацвіте, в додатковому добриві вже немає потреби.

Правильний догляд за орхідеєю після цвітіння

Період цвітіння триває від 5 до 12 місяців. Не поспішайте відразу зрізати квітконос після засихання квітів. Переконайтеся, для початку, що орхідея більше не цвіте. Огляньте стрілку ретельно, щоб зрозуміти, як діяти в подальшому. Якщо кінчик квітконосу зелений, значить на ньому можуть з’явитися додаткові бутони.

Коли квітконос пожовтіє і почне сохнути, цвітіння закінчилося. Однак орхідея ще продовжує підживлюватися з квіткової гілки. Тому стрілку треба обрізати після повного висихання.

Зазвичай зріз роблять, залишаючи 3 нижні бруньки, пеньок повинен бути не менше 2 см. Іноді, влітку на квітковій гілці з’являється молодий відросток. З його допомогою орхідею можна розмножити. Залиште цей відросток на стеблі близько 6 місяців, поки у нього не виростуть корінці і 2 листи.

Догляд за рослиною після цвітіння майже не відрізняється від інших періодів. У період спокою можете зменшити об’єм підгодівлі до одного разу на місяць. Коли субстрат швидко висихає після поливу, а з отворів на дні горщика стирчать коріння, орхідею пора вже пересаджувати. Найбільш відповідний період для пересадки — відразу після цвітіння.

До пересадки орхідею рясно поливають і акуратно витягують з горщика. Розгортати коріння не можна. Почорнілі і засохлі відростки треба видалити. Субстрат можна попередньо просмажити на вогні, щоб знищити шкідників. Для дренажу, треба укласти на дно горщика шар гранітного щебеню. У новий субстрат орхідею поміщають на тому ж рівні, як раніше. Після пересадки поливати орхідею не треба. Можна лише обприскати рослину.

Період спокою триває близько 3-6 місяців, після чого з’являться нові квітконоси, і орхідея знову розквітає.

Не лякайтесь! Сприятливі умови для цвітіння орхідеї зовсім не складно створити. Головне оточити рослину турботою і любов’ю і тоді ви зможете милуватися красивими екзотичними квітами протягом всього року.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі