Голова Волинської облради відзвітував про рік роботи
Свій звіт Ігор Палиця озвучив під час 19 сесії Волиньради. Про це йдеться в матеріалі ІА Волинські новини.
Робота Волиньради за минулий рік була спрямована на те, аби прозоро розподіляти гроші з обласного бюджету, а також детально опрацьовувати і аналізувати розподіл коштів субвенцій і доходів бюджету.
Волиньрада, зі слів Ігоря Палиці, показала приклад усім містам України, давши дозвіл на забудову багатоквартирних будинків на вулицях Січовий та Залізній в Луцьку. Відтак, за менше ніж гектар землі область на квартирну чергу від забудовника безкоштовно отримає 40 квартир.
«Ми менше ніж з гектару отримали близько 40 квартир. У Луцьку з 2012 року виділили 112 гектарів і на квартирну чергу передали одну чи дві квартири. Якби Луцьк раніше перейняв досвід Волиньради, то місто отримало б на чергу тисячі квартир», - пояснив Ігор Палиця та додав, що забудовники часто кажуть нібито по закону немає можливості передати квартири. Проте, зі слів голови облради, «хто хоче – той шукає варіанти».
Ігор Палиця подякував депутатам і керівнику КП «Волиньприродресурс» за роботу, спрямовану на запуск підприємства, попри те, що зі сторони правоохоронців було чимало перешкод.
«Я незадоволений, що ми не змогли переконати правоохоронців у тому, що не хочемо вкрасти з «Волиньприродресурсу» гроші. Це підприємство належить не Палиці, Столяру чи Савченко або Гунчику, а області», - зазначив він.
Охорона здоров’я
Ігор Палиця зауважив, що чимало роботи було спрямовано на завершення будівництва перинатального центру в Луцьку. «Сподіваюсь, у вересні відкриватимемо найсучасніший перинатальний центр. Його зводили 18 років, а ми його нарешті добудували», - наголосив він.
Голова облради додав, що з обласного бюджету також виділять 10 мільйонів на інфекційну лікарню, ще 10 «додасть» Луцьк з міського бюджету. Проте, аби зробити її найсучаснішою, треба 39 млн. Тож, аби отримати додаткове фінансування, зі слів Ігоря Палиці, Волиньрада звертатиметься у Кабмін, адже обласний бюджет таке фінансування «не потягне». Крім того, потребує фінансування і обласна психіатрична лікарня, ремонтом якої вже не займалися десятки років.
Митниця і правоохоронці
Зі слів Ігоря Палиці, на волинській митниці - вражаюча кількість контрабанди. В Україну заїжджають забиті товарами автомобілі, хоча в деклараціях – «нулі». Аби боротись з цим явищем, голова Волиньради планує зробити відповідні звернення, щоб отримувати інформацію про завантаженість автомобілів відразу з польської митниці.
«Якщо держава не бореться з контрабандою, то будемо боротись ми, область», - зазначив Ігор Палиця.
Також він закликав правоохоронців не перевищувати службові повноваження, аби не дійшло до ситуацій, які днями відбулись у Прилісненській ОТГ.
«Якщо КП «Волиньприродресурс» у чомусь не праве, то виправить. Але лише по закону, не порушуючи жодної його букви», - зауважив Ігор Палиця.
З його слів, на державному рівні вигідно, аби тривав незаконний видобуток, а обласний бюджет не отримував від цього коштів. Проте чиновникам слід пам’ятати, що їм ще «треба буде дивитися людям у вічі».
«Володимира Гунчика (екс-голова Волинської ОДА, - ред.) тут немає, але йому соромно дивитись вам (депутатам, - ВН) в очі. Він загнав у суди «Волиньприродресурс», «Волиньоблагроліс», «Волиньторф». А йому ще ходити по вулиці. Його спитають: «Володимир Петрович, а де результат вашої роботи? Де наші школи, садочки?». А він нічого не скаже», - зазначив голова Волиньради та закликав голову ОДА Олександра Савченка відкинути політику, а працювати тільки на громаду.
«Тоді у нас все вийде. Сподіваюсь, що 2018 рік буде продуктивніший у нашій роботі, а область отримає кошти від видобутку бурштину, торфу, а також міді. Рано чи пізно ми досягнемо свого, тільки просив би нікого нам не заважати. Допоможіть нам наповнити бюджет, і все запрацює», - підсумував Ігор Палиця.