Гуляйте, або чому піші походи корисні для мозку
Прогулянки відганяють негативні, нав’язливі думки
Коли ви занурюєтеся в чарівний світ природи, то не тільки розчиняєтеся в спокою й умиротворінні, але і даруєте собі дорогоцінні хвилини тиші. Негативні думки час від часу наздоганяють кожного з нас, що заважає насолоджуватися цим моментом і вводить нас у вир депресії і тривоги. Але результати досліджень опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, свідчать про те, що є дуже простий спосіб позбутися від цих думок. Прогулянка на природі! Похід за місто! За час, проведений в лісі або в горах, рівень тривожності знижується, негативні думки покидають вас.
Під час експерименту вчені ретельно вивчили дві групи жителів Румунії, які здійснювали щоденні прогулянки в межах міста або за містом. Вони виявили, що ті, хто ходив 90 хвилин за містом, повідомляли про те, що практично позбулися від негативних думок. Також у них суттєво скоротилася активність у ділянці кори головного мозку, яка відповідає за психічне здоров’я людини! У той же час ті, хто гуляв у межах міста, нарікали на те, що так і не змогли позбутися від думок, які їх переслідували.
Результати досліджень показали, що гуляти на природі — це прекрасно. Але при цьому важливо, де ви це робите. Прогулянки по міських скверах і парках — це приємне проведення часу, але для того, щоб позбутися від негативних думок — необхідно тікати подалі від гамірного й метушливого міста. Знайти кілька годин для прогулянок за містом — не так вже й складно. У нагороду ви отримаєте величезну користь для свого психологічного і фізичного здоров’я.
Прогулянки на природі, далеко від комп’ютерів і гаджетів, сприяють креативності
Недавні дослідження, проведені психологами Рут Енн Атчлі і Девідом Л. Страйером, показали, що на природі ваша креативність і здатність творчо підходити до вирішення проблем зростають у рази. Головне — забути про існування телефону й інших гаджетів.
Учасники експерименту провели в поході на природі за містом чотири дні. У цей період їм не дозволяли користуватися ні мобільним зв’язком, ні інтернетом, ні ноутбуками, ні телефонами. Коли дослідники запропонували їм виконати ряд завдань творчого характеру, які вимагали нестандартного, креативного підходу, то виявили, що продуктивність зросла на 50 %.
Вони дослідили, що всі сучасні гаджети, міський шум і метушня не дають нам зосередитися. А це безпосередньо впливає на наші когнітивні функції.
Якщо ви психологічно виснажені, постійно тривожитеся, і вас переслідують негативні думки — біжіть за місто на природу. Умиротворіння і сплеск творчої енергії — гарантовані!
Піші прогулянки дуже корисні для гіперактивних дітей
Синдром дефіциту уваги в поєднанні з гіперактивністю — це досить поширена проблема сучасних дітей. Їм дуже складно контролювати себе, вони легко відволікаються і виявляють надмірну активність.
Батькам таких дітей доводиться дуже непросто. Найчастіше вони вдаються до більш простого рішення — починають напихати їх таблетками і мікстурами. Зауважимо, що шкоди від цих ліків набагато більше, ніж користі. Тим більше, що проблему можна вирішити набагато простіше! Дослідження, проведені докторами філософії Френсіс Куп і Андреа Тейлор показали, що якщо зайняти таких дітей «активністю на свіжому повітрі», симптоми порушень практично зникають.
Походи на природу — прекрасна вправа, що покращує розумові здібності
Як вже відомо, прогулянки на природі найчудеснішим чином впливають на наше загальне самопочуття і настрій. Піший туризм — дуже ефективний спосіб спалити від 400 до 700 калорій на годину (в залежності від вашої ваги і складності походу). При цьому ви не перевантажуєте суглоби, як у випадку з бігом. Також доведено, що якщо люди зроблять один-два походи, це стане необхідністю для них і надалі. Дуже скоро вони не тільки самі будуть регулярно втікати на природу з міста, але і агітувати своїх друзів і знайомих робити це разом з ними.
Дослідники з Університету Британської Колумбії виявили, що піші походи сприяють збільшенню обсягу гіпокампу — частини мозку, яка відповідає за просторову і епізодичну пам’ять у жінок старше 70 років. Аеробні вправи (ходьба, прогулянки тощо) тільки покращують пам’ять. Дослідники також виявили, що походи істотно знижують почуття тривоги і занепокоєння. Крім того, вони підвищують самооцінку та сприяють викиду в кров ендорфінів.
Дивно, люди витрачають купу грошей на ліки, щоб позбутися від цих проблем зі здоров’ям, а вирішити їх можна набагато простіше, ніж ви думаєте, а головне — безкоштовно!
Ви вирішили відправитися в похід. З чого почати?
На щастя, походи — один з найлегших і найменш дорогих видів спорту, які існують. Тому до походів можна долучити абсолютно всіх членів сім’ї, включаючи бабусю з дідусем!
Починайте з маленьких виходів на природу, шукайте найоптимальніший маршрут саме для ваших учасників походу. Якщо сьогодні ви найбільше, що можете пройтися парком — чудово! Завтра зможете більше. Пам’ятайте, будь-яка вправа на свіжому повітрі — це набагато краще, ніж нічого.
Карти маршрутів походів сьогодні можна легко знайти в інтернеті, їх можна завантажити і роздрукувати.
Наша порада: вимкніть свої телефони під час походу. Таким чином, ви отримаєте максимум користі від занять. Хоча брати телефон з собою не забороняється — в екстрених випадках ним завжди можна скористатися.
Ретельно продумайте свою екіпіровку для походу. Переконайтеся, що ваше взуття зручне, що є головний убір для захисту від сонця, що ви взяли з собою воду для пиття. Подбайте про те, щоб ви могли легко зняти одяг і заховати його в рюкзак, якщо пригріє сонце, і навпаки — що захопили запас теплих речей на випадок необхідності. Можете взяти з собою і спеціальні палиці для ходьби: вони збільшать вашу швидкість і знімуть навантаження з колін.
Отже, вирушайте в похід! Ваш мозок вам подякує.