«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

І СМІХ І ГРІХ: ЮРИДИЧНІ ДОКУМЕНТИ ПРО СЕКС

Зґвалтування і сексуальне насильство з 11 січня в Україні будуть трактувати по-новому. Секс без добровільної згоди визнають зґвалтуванням закони понад десяти європейських країн. Зараз до цих змін долучається і Україна: 11 січня 2019 року в Україні почнуть діяти зміни до Кримінального кодексу України щодо зґвалтування та сексуального насильства.

 

Кодекс доповнено новою статтею 1261 «Домашнє насильство»  — умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи (максимальна санкція — обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 2 років).  

Також в Кримінальний процесуальний кодекс введені спеціальні обмежувальні заходи щодо підозрюваних у такому або подібних злочинах, а в Кодекс — такі само обмежувальні заходи (нова стаття 911) , які застосовуються одночасно з покаранням, а саме:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

2) обмеження спілкування з дитиною у разі, якщо домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;

3) заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку із роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;

4) заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв’язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб;

5) направлення для проходження лікування від алкогольної, наркотичної або іншої залежності, від хвороб, що становлять небезпеку для оточуючих, направлення для проходження програми для кривдників». За порушення такої заборони статтею 3901 Кодексу передбачена кримінальна відповідальність у вигляді арешту до 6 місяців або обмеження волі до 2 років. Хоча питання протидії домашньому насильству взагалі окремо регулюється спеціальним законом, раніше всі карні заходи забезпечувалися захисними приписами поліції, корекційними програмами  і статтею 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення (арешт до 7 діб).

До обтяжуючих обставин будь-якого злочину, не лише сексуального (стаття 67 Кодексу) додані такі обставини як...
-вчинення злочину на ґрунті статевої приналежності
-вчинення злочину щодо особи, яка страждає на психічний розлад, зокрема на недоумство, має вади розумового розвитку
-вчинення злочину у присутності дитини [дитина — це особа віком до 18 років!]
-вчинення злочину щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах

Особливо цікавим з нововведень, на наш погляд є те, що тепер будь-який секс (з проникненням в тіло) і сексуальні дії (тобто, без проникнення) за взаємною згодою з малолітньою особою (до 14 років) тепер є кримінально караним діянням — відповідно 8-15 і 5-10 років позбавлення волі (ч.4 ст.152 і ч.4 ст.153 КК). Раніше, до 18.04.2018 в Україні були заборонені статеві зносини лише з особою, яка не досягла статевої зрілості, що визначалося медичною експертизою ( т.з. педофільна ст. 155 КК – ч. 1 — до 5 років обмеження/позбавлення волі, ч.2 —  5-8 років позбавлення волі), а після 18.04.2018 — статеві зносини повнолітньої особи з особою, що не досягла 16-річного віку. Тепер кримінальна відповідальність настає і для неповнолітніх (14-18 років), що мали секс або сексуальні дії з особою до 14 років незалежно від згоди чи фізичної зрілості останньої. Нагадуємо, що особа, яка досягла віку 14 (а не 16) років, в силу статті 22 Кодексу несе відповідальність за статтями 152 та 153 Кодексу. 
У підсумку вимальовується така картина: 
Як і раніше, повнолітня особа (тобто від 18 років) за добровільний секс після 18 квітня 2018 року (з проникненням чи без) з особою, яка не досягла 16 років, отримує 0-5 років обмеження/позбавлення волі, а якщо вона є близьким родичем або вихователем потерпілого — від 5 до 8 років позбавлення волі.

Тепер, крім того, особа від 14 років за добровільний секс з особою, яка не досягла 14 років, отримує від 5 до 10 років, а якщо такий добровільний секс був з проникненням — від 8 до 15 років позбавлення волі.

Ця нова норма майже (якщо не рахувати особливості «проникнення») гендерно симетрична, тобто суб’єктами можуть бути особи чоловічої або жіночої статі у гетеросексуальних або гомосексуальних відносинах і вимагає особливої уваги у сексуальному вихованні підлітків від 14 до 18 років, бо тепер їх можуть засудити за кохання з незначно молодшими за віком сексуальними партнерами.

Ще раз. Увага! 14 річний (і старший) підліток тепер може бути засуджений за добровільний статевий акт з іншим 13-річним підлітком аж до 10 років позбавлення волі! Це більше покарання, ніж належить застосувати до 50-річного Гумберта за секс з 14-річною Лолітою (максимум 8 років)!    
Це слід негайно врахувати батькам і педагогам, які мусять провести відповідну роз’яснювальну роботу серед дітей. Ми очікуємо в подібних випадках зростання проявів корупції з боку правоохоронців і зловживання правом з боку як удаваних так і реальних потерпілих і їхніх родичів.

Насамкінець, слід зауважити, що новий склад (добровільний секс з малолітньою особою), виходячи з покарання 8-15 років (ч.4 ст.152) та 5-10 (ч.4 ст.153) є особливо тяжким злочином (з проникненням) та тяжким (без проникнення), що зокрема унеможливлює

звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям, у зв’язку з примиренням винного з потерпілим, у зв’язку з передачею особи на поруки, у зв’язку із зміною обстановки, за вироком суду у зв’язку з бездоганною поведінкою, по УДЗ можна вийти лише після ⅔ та ¾ відбутого строку покарання (½ та ⅔ для неповнолітніх). Неповнолітнього (14-18) можна засудити по цих статтях максимум на 10 та на 7 років. Давність складає відповідно 10 та 15 років.  

Повідомляє  

І СМІХ І ГРІХ: ЮРИДИЧНІ ДОКУМЕНТИ ПРО СЕКС

З 11 січня 2019 р. в Україні сексуальні дії, вчинені без добровільної згоди партнера будуть кваліфікуватися як зґвалтування або сексуальне насильство. Відповідні зміни внесені в Кримінальний кодекс.

Який вихід? Розписка про секс.

ЯК НАПИСАТИ РОЗПИСКУ ДЛЯ СЕКСУ. Розписка про секс– це документ, який фіксує взаємовідносини учасників сексу та свідчить про добровільність сексуальних відносин. Правильно складена розписка є письмовим доказом в суді. 
Вам необхідно як і будь-якій розумній людині розуміти, що грамотність складання розписки багато чого вирішує. І буквально за хвилину ви про все дізнаєтесь. 

ЯК ПИСАТИ РОЗПИСКУ Що робити, коли у вас просять зайнятись сексом? Найліпша страховка - розписка про добровільність сексу.
Звичайно, що вказаний документ не гарантує 100% безпеку, проте значно захищає ваші позиції.

ЧИ БУДЕ РОЗПИСКА ЮРИДИЧНИМ ДОКУМЕНТОМ. Розписка буде письмовим підтвердженням наявності добровільної згоди на секс. 
Крім того, в розписці можна вказати конкретно, які види сексу обумовили сторони.
Таким чином, якщо до вас будуть якісь претензії, що не туди і не так, то розписка стане для вас захисним інструментом.

ЮРИДИЧНІ ТОНКОЩІ РОЗПИСКИ ПРО СЕКС
1. Розписку бажано писати власноручно. (Мобільні додатки, блокчейн технології не дуже підходять). Так буде легше встановити хто конкретно її писав, а також це свідчить певною мірою про добровільність і про розуміння того, про що складається розписка..
2. Розписку, яку вам видали залиште у себе.
3. У розписці неприпустимими є виправлення і закреслення. Якщо слід щось виправити, то легенько закресліть і поруч напишіть «виправленому вірити» і поставте підпис.
4. Кількість сексу слід вказати цифрами та прописом.
5. На який строк видається розписка? Краще вказати на безстроково чи зазначити конкретну дату. Вказати можна і місце в якому буде реалізовуватись дійство.
6. Рекомендуємо давати розписку при свідках, які надалі зможуть підтвердити факт добровільності її видачі. Тому бажано вказати дані, які допоможуть ідентифікувати їх надалі.
7. Існує думка, що потрібно укладати договір та нотаріально його посвідчувати. Чинне законодавство не встановлює такого обов’язку. Крім того, це додаткові витрати.

РОЗПИСКА ПРО СЕКС (ЗРАЗОК)

24.12.2018                                                                                           м. Київ
Я, Балувана Галина Іванівна, 10 грудня 1986 року народження, паспорт серії КК №000000, даю розписку про добровільність вагінального сексу та поцілунків з проникненням язика в рот з Петренко Петро Петровичем, 10 грудня 1982 року народження, паспорт серії АМ №005100 до 12 червня 2019 року.
24 грудня  2018 року   Підпис Г.І.Балувана
Розписка написана в присутності Свічка Миколи Миколайовича (паспорт серії ЕЕ № 240000) та Ерос Оксани Федорівни (паспорт серії АЕ № 340000), які підтверджують факт добровільності видачі розписки про секс.
Свічка М.М.   Підпис    
Ерос О.Ф.   Підпис

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі