Як луцький лікар «складав» жінку після жахливого падіння
Щодня у травмпункт Луцької міської клінічної лікарні звертається до півсотні травмованих, з них – половина з переломами. Є випадки, коли лікарям ортопедам-травматологам доводиться, у буквальному сенсі, складати людей заново. Про один такий випадок розповів лікар ортопед-травматолог закладу Микола Пемпко, – йдеться в матеріалі Волинської правди з посиланням на офіційну сторінку Луцької клінічної лікарні у Facebook.
У червні минулого року швидка медична допомога привезла жінку 36 років. Вона отримала множинну травму у результаті падіння з висоти 8 поверху. Були терміново зроблені необхідні обстеження і проведені життєзберігаючі операції. Це дуже складний випадок, бо з такими травмами мало хто виживає. У потерпілої була закрита черепно-мозкова травма, травма грудної клітки з масивним забоєм легень, множинні переломи ребер зліва і справа, закрита хребетно-спинальна травма, злами поперекових хребців, перелом лопатки, перелом кісток тазу з порушенням тазового кільця, зламковий перелом шийки лівої стегнової кістки, відкриті переломи обох стегон, переломи п’яток у ділянці стопи. В черевній порожнині набирались кров і повітря.
Лікарі-травматологи протягом місяця перебування пацієнтки у відділенні зробили їй 11 операцій. При цьому вони застосовували метод фіксації переломів апаратом зовнішньої фіксації.
За словами Миколи Пемпка, це нова методика, яку почали застосовувати близько 5 років тому. Таким способом перелом можна зафіксувати буквально за 10 хвилин спеціальним стержнем через зовнішні розрізи. При цьому зменшується кровотеча, зменшуються болі. Бувають випадки, що хворі починають ходити з цими стержнями. При застосуванні методу смертність від тяжких травм зменшилася вдвічі. Тобто, це є один із протишокових заходів, а коли стан стабілізується – стержень виймається.
Наразі жінка проходить реабілітацію. Переломи зростаються, вона вже може стояти, сидіти, трохи ходить. Та зараз їй потрібна ще й психологічна реабілітація.