Як перестати їсти на ніч: шість ефективних порад
1. Не засиджуйтеся за вечерею
Не вечеряйте занадто пізно, інакше ви ризикуєте до ночі засидітися за столом в компанії близьких і з’їсти багато зайвого. Те ж саме відноситься до перегляду фільмів, читання книг та інтернету: чим більше ви відволікаєтеся від вечері, тим вище ризик відправитися в ліжко з повним шлунком.
Щоб цього не сталося, спробуйте розділити час дозвілля і час останнього прийому їжі: так ви навчитеся, щоб вгамовувати голод, а не “заїдати” приємне проведення часу.
2. Розберіться зі своїм емоційним голодом
Вечорами ми часто відчуваємо, так званий, емоційний голод. Наприклад, жінки люблять “заїдати” невдоволення собою, психологічні проблеми і стрес, якому вони схильні до більше, ніж чоловіки.
Єдиний спосіб вирішити питання емоційного переїдання – позбутися від його джерела. Будьте з собою чесні і перед тим, як з’їсти що-небудь на ніч, запитайте себе, чи дійсно хочете їсти.
3. Плануйте час прийомів їжі
Причина неконтрольованого нічного апетиту часто криється в неправильному плануванні прийомів їжі: якщо ви пообідали в полудень і з тих пір нічого не їли, не дивно, що перед сном вам хочеться з’їсти що-небудь поживне.
Не бійтеся їсти після шостої, головне – поїсти за 3-4 години до сну, щоб не перевантажити травну систему. Для вечері вибирайте білкові страви з помірною калорійністю. Нежирна риба з овочами – відмінний варіант для ситного і легкого вечірнього прийому їжі.
4. Намагайтеся харчуватися збалансовано
Достатня кількість білків, жирів, зелені і клітковини в раціоні – головний принцип збалансованого харчування. Необхідні для здоров’я нутрієнти допоможуть тримати під контролем гормони і рівень цукру в крові, завдяки чому ближче до вечора вас не буде мучити гостре почуття голоду.
Корисно харчуватися три рази в день, причому під час сніданку налягати на корисні вуглеводи, а за вечерею – на білки.
5. Спробуйте обходитися без перекусів
Перекушування потрібні для того, щоб не голодувати в перервах між основними прийомами їжі, але, якщо останні будуть ситними і збалансованими, вам не захочеться зайвий раз з’їсти що-небудь ще.
Спробуйте виключити перекушування зі свого раціону: час здорового голодування дозволить організму повністю переробити цукор і своєчасно запустити процеси жироспалювання, а значить, вечорами ваш апетит буде помірним, і ви легко протримається без їжі до ранку.
6. Не пропускайте сніданок
Неспроста лікарі радять не пропускати сніданок: ця корисна звичка може сильно вплинути на почуття голоду і насичення протягом доби.
По-перше, вам не доведеться чекати вечора, щоб надолужити згаяне за день. А по-друге, усвідомлення того, що ви почали день з ситного сніданку, і відсутність стрибків глюкози допоможуть вам контролювати себе ввечері, коли організму вже не потрібно так багато енергії.