«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як перевірити кавун на наявність нітратів у домашніх умовах: корисні поради

Фахівці запевняють, що вживати їх в їжу зараз не варто, адже переважна більшість плодів «напхана» нітратами та всякою «хімією».

Нітрати не мають смаку або присмаку. Тому вчасно відчути небезпеку і перестати вживати небезпечний продукт, неможливо. Утім, є певні показники, які свідчать про те, що кавун безпечний для вживання:

На те, що цю ягоду можна їсти має вказати жовта плямочка на одному з його боків – вона свідчить про те, що плід довго стикався цим місцем з землею, поки ріс, а отже, ніякими прискорювачами зростання його НЕ «напихали».

При стисканні кавуна він повинен видавати тихий, ледь чутний тріск, а смуги на ньому повинні бути добре виражені.

Перед покупкою бажано трохи подряпати плід нігтем – якщо ягода вирощена в натуральних умовах, шкірка легко буде здиратися, а не «продавлюватися» вниз.

Як перевірити кавун у домашніх умовах?
Цілий кавун без нітратів має триматися на поверхні води.

Опустіть кавун у воду (цілий) – безпечний плід повинен триматися на воді, а при високій кількості нітратів він опуститься на дно.

Якщо кавун надрізали вже на ринку – розріжте його далі по часточках і подивіться на зрізи. У безпечному для вживання кавуні вони не можуть бути рівними, до того ж будуть видні крупинки в самій м’якоті, а ось зріз нітратної ягоди буде ідеально гладким.

Можна також уважно оглянути м’якуш кавуна, який розрізали навпіл, наявність білих або жовтих прожилок – ознака того, що ягоди вирощували із застосуванням небезпечних засобів.

Ще один варіант – відрізати трохи м’якоті та покласти в склянку з чистою водою. Якщо вона стала рожевою – кавун вживати небезпечно.

Будьте обережними та їжте тільки корисні кавуни!

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі