«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як почати нове життя сьогодні, а не з понеділка

Практичні поради від психолога, які допоможуть почати змінюватись просто зараз.

Не таємниця, що людині легше починати змінювати життя з круглих дат: Дня народження, Нового року. Або хоча б з понеділка. Відбувається це тому, що вона намагається прив’язати свої зусилля до якогось, у її розумінні, переломного моменту, — хоча всі ми прекрасно розуміємо, що ні Новий рік, ні День народження, ні понеділок такими не є. Просто ще один день, ще одна цифра. Саме тому «нове життя з Нового року», як правило, не вдається.
Якщо хочете почати нове життя починайте відразу в той момент, як тільки захотіли. І не забувайте:
1. Цілі можуть бути глобальними, але шлях їх реалізації — неодмінно конкретний.
Глобальні цілі — стратегічні, у них немає тактики. Тобто якщо ви, наприклад, говорите: «Хочу вивчити за рік гінді або суахілі», — ви не усвідомлюєте до кінця, як конкретно будете їх вчити. Що, наприклад, станете робити завтра? Заучувати слова, правила? У той же час, якщо ви говорите: «я буду вчити по чотири слова, на тиждень — два правила, а протягом місяця розберуся з усіма часами», — тоді у вас конкретна мета, яку можна реалізувати.
2. Привчіть себе до систематичності, щоб уникнути зривів.
Робити кроки до поставленої мети треба кожен день (або, скажімо, три рази в тиждень — як ви самі для себе вирішили), в один і той же час (обов’язково виберіть найбільш зручний для вас), якийсь однаковий період (45 хвилин, півтора години тощо). Що б при цьому не відбувалося — всі ваші плани повинні будуватися з урахуванням вашої мети. Не може бути такого, що ви сьогодні відклали її, тому що йдете в театр.
3. Не накидайтеся на мету, щоб не надірватися.
Ще раз: йти до мети потрібно невеликими кроками. Тоді ви точно не кинете все на середині шляху.
4. Не заохочуйте себе за проміжні успіхи.
Я роблю це для мами, і мама зараз дасть мені за це цукерку – досить інфантильна позиція. Ви робите це для себе, і те, що ви робите, і є цукерка.
5. Навчіться спокійно ставитися до зривів.
Те, що в якийсь момент щось не вийшло, — не привід все кидати. Це означає лише те, що можна почати заново.
6. Діліться з оточуючими не планами, а результатами.
Необхідність залучати оточуючих залежить від того, наскільки ви відчуваєте потребу у визнанні. Якщо вона є — діліться. Але не планами, а успіхами. Тому що багато хто з тих, хто говорить: «Я збираюся», — потім нічого не роблять.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі