Як приготувати дорогу німецьку випічку своїми руками: простий рецепт різдвяного штолена
Що нам потрібно?
1,3 кг пшеничного борошна найвищого сорту
400 мл молока
130 г цукру
200 г цукрової пудри
1 пакетик ванільного цукру
200 г вершкового масла
півложки кориці
125-150 мл рому
2 столові ложки цедри лимона
сок половини лимона
450 г родзинок
200 г цукатів
50 г дріжджів
четвертинка чайної ложки солі
50 г вершкового масла
Як готуємо?
Напередодні дня, коли плануємо готувати, ввечері щедро замочуємо родзинки та цукати в ромі та залишаємо їх в цій приємній компанії наніч
На наступний день починаємо займатись тістом. Одразу скажу, що краще робити це у вихідний, бо сам процес не є складним, але потребує багато часу очікування. Ви можете час від часу займатись своїми справами, але потрібно буде наглядати за тістом.
Отже!
Дріжджі розводимо молоком у великій посудині, теплим, але не вище 40-45 градусів, перемішуємо і залишаємо на 5 хвилин. В цей час просіюємо муку, щоб вона наситилась киснем. Коли пройшов вказаний час, насипаємо в дріжджі половину вказаного цукру та помішуючи, всипуємо половину просіяної муки. Накриваємо миску злегка вологим рушником та ставимо на півгодинки в тепле місце. Наприклад, коло плити чи на стіл біля батареї. Витягаємо масло і залишаємо його в кімнаті: його констистенція має стати м’ягкою, майже кремовою.
Тепер наші родзинки та цукати злегка обвалюємо у муці, щоб при розмішуванні тіста вони рівномірно розмістились по всій площині.
Через півгодини беремо наше тісто, воно, власне, має трошки припіднятись, потовстіти, як всі ми після різдвяних свят Тепер повільно вимішуємо його та струйкою всипаємо решту муки з цукром та корицею. Цей процес повинен займати близько 7-10 хвилин, бо тісто треба добре вимішати. Я роблю це дерев’яною ложкою бережу манікюр. Після цього додаємо до тіста всі наші смаколики: родзинки, цукати, цедру лимона, лимонний сік, ванільний цукор і сіль. Гарненько перемішуємо і зверху викладаємо вершкове масло і неначе втираємо його в тісто. Вимішуємо його та відкладаємо в те ж саме тепле місце в компанії з рушником на годинку. Це може бути і трішки довше, головне, щоб тісто піднялось приблизно вдвічі. Після цього перемішуємо ще раз, і знову на півтори години відкладаємо. І знову воно має вдвічі збільшитись. До речі, потурбуйтесь про миску, вона має бути чимала.
Тепер викладаємо тісто на дошку, розкачуємо в прямокутник і ділимо його на дві продовгуваті частини. Кожну з них загортаємо як рулет. кінцевий вигляд має бути як два батони
На деко ставимо два шари фольги та викладаємо наші штолени. Робимо на кожному продовгуватий надріз по довжині, але не посередині, а трішки збоку. Залишаємо на 20 хвилин.
Духовку розігріваємо до 220 градусів, та випікаємо при такій температурі 15 хвилин, а потім зменшуємо до 170 – і ще 30-35 хвилин.
Після вказаного часу ще гарячий штолен натираємо шматочками масла, щоб воно почало розтікатись по всій поверхності кексу. Після 10 хвилин, як штолен ледь охолоне, посипаємо його грубим шаром цукрової пудри. Її аж ніяк не можна шкодувати. Сам штолен символізує немовля Ісуса в пелюшках, тому щедрий покрив пудри обов’язковий
Найсмачніший штолен вже повністю холодний, коли постоїть день-другий, а ще краще – через тиждень, але навряд ви стільки витримаєте, бо запах по оселі просто неймовірний!
Смачних всім свят!
Автор: Olesia Khmelovska