Як закінчилася для українців Паралімпіада-2018
Це шості Зимові Паралімпійські ігри, в яких взяла участь Україна. Із часів нашої першої Зимової Паралімпіади в Нагано у 1998 році, українська збірна завоювала 112 медалей, 27 з яких – золоті. Найбільш успішною для наших спортсменів стала Зимова Паралімпіада-2006 у Турині – тоді Україна посіла третє місце в загальному медальному заліку, здобувши 7 золотих медалей, 7 срібних і 9 бронзових. Про це йдеться в матеріалі 24 каналу.
Цього року українську збірну у Пхьончхані представили 30 спортсменів: 23 з них брали участь у змаганнях, ще 10 – їхні гайди, люди, які допомагали спортсменам стартувати і пересуватися трасою. Про всі успіхи нашої команди читайте далі.
Перший день змагань: одразу 5 медалей!
Українська збірна стартувала з успіхів. Вже на перший день змагань наші спортсмени здобули одну золоту, одну срібну та три бронзових медалі.
Перше "золото" для України здобув Віталій Лук'яненко. Йому не було рівних у спринті на 7,5 кілометра (з вадами зору) – Віталій не припустився жодного промаху та у підсумку показав час у 19 хвилин і 51 секунду. До речі, в цій гонці українці розмістилися також з третього по шосте місця. Зазначимо, Віталій Лук'яненко – рекордсмен за участю в Зимових Паралімпійських іграх, він брав участь у всіх змаганнях, починаючи з 1998 року в Нагано.
"Срібло" 10 березня виборола Оксана Шишкова у біатлонній гонці на 6 кілометрів серед спортсменок з вадами зору.
"Бронзу" здобули Людмила Ляшенко у біатлонній гонці на 6 кілометрів серед спортсменок стоячи, Ігор Рептюх у біатлонній гонці на 7,5 кілометра серед спортсменів стоячи та Анатолій Ковалевський у вже згаданому біатлонному спринті на 7,5 кілометра серед чоловіків з вадами зору.
Паралімпіада-2018: другий день змагань і друге "золото"
11 березня Максим Яровий приніс Україні другу золоту медаль, здобувши перемогу у лижних перегонах на 15 кілометрів серед чоловіків. Це перше паралімпійське золото в його спортивній кар’єрі.
Третій день Паралімпіади: ще три нагороди
На третій день змагань українські спортсмени завоювали ще три нагороди – золоту, срібну і бронзову.
"Золото" здобув Ігор Рептюх у лижній гонці вільним стилем на 20 кілометрів (стоячи). У Націонаьному комітеті спорту інвалідів України зазначили, що в цей день були "така надважка (і не зовсім якісно підготована) траса, незрозуміла снігова "каша" під лижами, погода, яка стрімко змінюється і досить сильні суперники", але це не завадило нашому спортсменові бути найкращим.
Оксана Шишкова завоювала "срібло" у лижних гонках на відстань 15 кілометрів (з вадами зору). Людмила Ляшенко стала бронзовою призеркою на дистанції 15 кілометрів (стоячи).
Четвертий день Паралімпіади – найбагатший на медалі
На четвертий день змагань українці завоювали аж 6 медалей: 2 золоті, 2 срібні та дві бронзові!
Тарас Радь приніс в українську скарбничку чергове "золото". Він став чемпіоном у біатлонній гонці на 12,5 км (сидячи), відірвавшись від найближчого переслідувача більш ніж на одну хвилину. На трасі йому не було рівних, а також він не допускав промахів при стрільбі, чим відзначилися його суперники. Тарас Радь є наймолодшим спортсменом української збірної на Паралімпіаді-2018 – йому 18 років.
Оксана Шишкова здобула "золото" в гонці на 10 кілометрів (з порушенням зору). У біатлонній гонці на 12,5 км (з порушенням зору) срібну медаль здобув Олександр Казик, а третім став також українець Юрій Уткін. Ігор Рептюх додав до своїх золотої та бронзової медалей ще й срібну, посівши друге місце в індивідуальній гонці на 12,5 км стоячи. А Людмила Ляшенко поповнила скарбничку збірної України "бронзою" в гонці на 10 км.
П'ятий день змагань і ще одна "бронза"
На п'ятий день змагань Україна здобула одну бронзову медаль. Оксана Шишкова фінішувала третьою у лижному спринті на 1,5 кілометра (з порушенням зору).
День шостий – без українців
На шостий день Паралімпіади не було змагань за участю України, тож у нашій скарбничці, як і напередодні, залишилося 16 медалей. Цього дня наша збірна опустилася у медальному заліку на п'яте місце, та вже наступного ми знову піднялися.
Сьомий день Паралімпіади: "золото" і два "срібла"
Сьомого дня змагань українська команда здобула ще три медалі: одну золоту і дві срібні.
Золоту медаль 16 березня здобув Віталій Лук'яненко у чоловічій гонці на 15 км (з порушенням зору). У цьому спринті майже склалася унікальна ситуація, коли українці б виграли усі три медалі. Адже "срібло" завоював теж українець Олександр Казик. Третє місце між собою ділили з однаковим часом Анатолій Ковалевський та Юрій Уткін, але в останній момент француз Чалесон все ж фінішував третім.
Ще одне "срібло" здобула біатлоністка Оксана Шишкова, яка фінішувала другою в гонці на 12,5 км (з порушенням зору). Таким чином у Пхьончхані Шишкова загалом здобула 5 медалей – 1 золоту, 3 срібних і 1 бронзову.
День восьмий – ще дві медалі
17 березня, в суботу, поки всі українці спали після важкого робочого тижня, наші паралімпійці принесли в скарбничку ще одне "срібло" і "бронзу".
20-ту нагороду загалом і сьому срібну медаль приніс Україні Григорій Вовчинський. Він фінішував другим у лижній гонці на 10 кілометрів (стоячи) з результатом 26 хвилин 39,5 секунд. Він був дуже близьким до золота, однак японець обігнав українця на 8,7 секунд. Для спортсмена з Черкащини це вже шоста медаль на Паралімпіадах – у Сочі він здобув одну золоту, дві срібні і дві бронзові медалі.
Восьму "бронзу" на восьмий день змагань для України здобув Максим Яровий у лижних гонках на 7,5 км (сидячи), показавши результат 6 хвилин 21,3 секунди.
Дев'ятий день: "золота крапка" Паралімпіади
В останній день Паралімпіади-2018 українська команда здобула заключне, сьоме "золото". Тріумфальною для наших спортсменів стала змішана естафета в лижних перегонах 4х2,5 км. "Золотий" склад команди: Юлія Батенкова-Бауман, Оксана Шишкова, Людмила Ляшенко та Юрій Уткін. Вони фінішували за 24 хвилини і 31,9 секунди. Найближчий переслідувач – команда з Канади – наздогнала наших спортсменів майже за хвилину. На третьому місці опинилися німці.
Таким чином у скарбничці України за підсумком усіх змагань 22 медалі: 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових. Українська збірна повернеться із Пхьончхана 20 березня. Їх можна буде зустріти о 12:30 в терміналі F аеропорту "Бориспіль".
Пишаємося нашими спортсменами! І чекаємо вдома!