«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як жити повільно і все встигати

Принцип slow lifе, який допоможе не загубити себе.

Ви щоранку намагаєтесь прокидатися раніше, щоб виконати більше справ. Ви обираєте громадський транспорт, а не прогулянку пішки, щоб швидше дістатися до місця призначення. Їсте фаст-фуд, поки біжите з університету на роботу, а коли випадає нагода відпочити, то шукаєте тури «5 міст Європи за 5 днів»: на більше не вистачає часу.

Прихильники життєвої філософії slow life наполягають: ми маємо сповільнити ритм власних справ. Вони відмовляються від фаст-фуду, купують сезонні овочі та фрукти, готують самі за простими рецептами, намагаються «включитися» у власне життя й не виконувати справ на автоматі. Основна мета – максимальне усвідомлення кожного конкретного моменту.

Slow life – це виконання меншої кількості справ, зведення щоденного must do до самих лише справді потрібних речей. Ви навчитеся жити собі на втіху, отримаєте час на маленькі, але обов’язкові ритуали: вранішню каву, читання книжок, вечірні прогулянки. Ви почнете відмовлятися від зайвих завдань, сповільните не лише життя, а й крок під час ходьби.

Вам підійде сповільнення, якщо відчуваєте втому від щоденних швидкостей й не дістаєте задоволення від того, що робите. Slow life допоможе виснаженим людям, які намагаються наздогнати самих себе в гонитві за часом. З любителями динаміки й постійного руху такий підхід може не спрацювати, особливо якщо вам подобається життя, розплановане по хвилинах. Сповільнення підійде не всім. Навіщо зупинятись, коли у списку справ мільйон галочок біля виконаних завдань, а вам при цьому кайфово й цікаво?

Починаємо жити повільніше
Відмовтесь від великої кількості справ. Визначте власні пріоритети: які завдання вам обов’язково виконати, а які ні. На тиждень не варто планувати більш як три масштабні справи, а вихідні варто залишити для відпочинку.

Мультизадачності – ні! Концентруйтесь на виконанні однієї справи, в іншому разі ви лише затягуєте кожне окреме завдання. Для того, щоб звикнути працювати таким чином, ставте таймер на 15 хвилин, протягом яких ви не будете відриватися від діла. Можна скористатися так званою технікою Pomodoro і виконувати кожне завдання 25 хвилин, а потім робити п’ятихвилинні паузи.

Навчіться відмовляти людям. Звідки береться мільйон справ у записнику і мультизадачність? Часто ми не розраховуємо власні сили й час, коли щось обіцяємо людям, а потім компенсуємо це червоними від моніторів очима і постійним виснаженням. Щоб сповільнити власне життя, не варто заповнювати його зайвими справами: відмовляйте людям, кажіть, що не впораєтесь, що нема часу, компетенції або сил.

Перегляньте власний раціон. Як часто ви перекушуєте чізбургерами, шаурмою, перепічками і вуличними млинцями? Зазвичай таку їжу обирають, коли немає часу поїсти повноцінно. Адепти «повільного життя» можуть дозволити собі приготування їжі за простими рецептами, навіть сам процес може заспокоювати, особливо коли ви нікуди не поспішаєте.

Познайомтесь, це ваші нові друзі: крупи, сезонні овочі та фрукти, зелень, горіхи, сири, насіння, яйця. Тепер вони будуть жити з вами!

Нічого не робіть. Скільки часу ви протримаєтесь, нічого не роблячи й ні про що не думаючи – просто сидячи? Щоб перевірити себе, є такий сайт: він пропонує вам слухати морський прибій та крик чайок упродовж рівно двох хвилин. Якщо ви відкриєте іншу вкладку чи просто захочете збільшити звук, відлік припиниться і почнеться спочатку.

Припиніть чогось чекати. Не рахуйте днів до літа, відпустки або дня народження. Насолоджуйтесь кожним днем і кожною хвилиною. Якщо не вдається, зробіть їх такими, від яких можна насолоджуватися.

Відмежуйтесь від інформаційного шуму. Намагайтесь менше сидіти в соцмережах і не оновлюйте щохвилини стрічку новин. Погодьтесь: вам необов’язково знати, чим вечеряють ваші знайомі.

Краще цей час присвятіть самому собі. Повірте: сніданок може стати чудовим, якщо пити каву, не зазираючи в «Інстаграм». Менше месенджерів, більше реального спілкування: друзі дійсно заряджають енергією, та й очі побережете від постійного залипання в екран смартфона.

Замініть нон-фікшн-літературу художньою. Заглиблюйтесь у внутрішній світ головного героя, перенесіться у вигадку автора, насолодіться красою прози. Не варто весь час тримати в голові факти й результати досліджень, не намагайтесь запам’ятати якнайбільше. Просто порефлексуйте над прочитаним і подумайте над власними відчуттями від книги.

Вигадайте власний ритуал. Це може бути ранкове кавування, прогулянка, читання книжки перед сном, спортивна п’ятихвилинка. Ви маєте робити це щоденно, незалежно від власної завантаженості.

Slow life не є легітимним варіантом лінощів: це спосіб діставати кайф від процесу роботи, навчання та життя. Ніхто не зробить ваші справи за вас, але якщо загубите себе, то хто тоді буде їх робити? Бережіть себе, спробуйте трохи сповільнитися, і вже зовсім скоро будете встигати навіть більше, ніж до знайомства зі slow life.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі