«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Яким був візит Марини Порошенко на Волинь

Заповнення нового розділу «Книги Миру», вручення нагороди керівнику обласного військового ліцею та підписання Меморандуму щодо інклюзивної освіти з очільниками районів Волині: у Луцьку з офіційним візитом перебувала Марина Порошенко.

Розпочався візит першої леді на Волинь 21 лютого з відвідин обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, - йдеться в матеріалі Волинських новин. Там Марина Порошенко заповнила разом з ліцеїстами новий розділ «Книги Миру», де свої побажання записують діти тих, хто боронить Україну. 

Також вона вручила орден «За заслуги» 2-го ступеню начальнику закладу Павлу Боснюку.

Оскільки візит відбувався у Міжнародний день рідної мови, виступаючи перед ліцеїстами, перша леді відзначила, що для кожної людини рідна мова є важливим елементом культурної свідомості, об’єднуючим чинником будь-якої нації. З її слів, у сучасних умовах кожна людина повинна знати декілька мов, але серед них обов’язково повинна бути державна українська мова, адже мовні кордони – найважливіші кордони в інформаційній війні. Українське слово є рідним для 70% громадян країни і це єднає націю.

Згодом відбулася нарада з керівниками районів та міст обласного значення Волині у приміщенні облдержадміністрації. Під час наради Марина Порошенко порушила питання поширення інклюзивної освіти. Так, з її слів, на Волині у 153 інклюзивних школах здобувають освіту 334 учні з особливими освітніми потребами. Це невисокий показник, адже охоплено наразі дише 2% дітей з особливими освітніми потребами.

ОПід час зустрічі підписали Меморандум про долучення Волині до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Марина Порошенко наголосила, що, відповідно до нового законодавства, усі діти з особливими потребами мають право здобувати освіту у тій школі, яка найближча до їхнього місця проживання.

В інклюзивно-ресурсних центрах діти віком від 2 до 18 років перебуватимуть на обліку та отримуватимуть спеціалізовані навчально-розвиткові послуги корекційних педагогів, логопедів та інших фахівців. Ці педагоги супроводжуватимуть особливих дітей, які зможуть там соціалізовуватися, набувати побутові навички, що необхідно для цієї категорії дітлахів. Наразі на рівні міністерств розробили два типові проекти таких центрів, які базуватимуться у школах або, якщо у навчальних закладах бракує приміщень, у окремих будівлях (площею приблизно 100 метрів квадратних).

Вже до травня на Волині повинні завершити формування груп спеціалістів, які працюватимуть в інклюзивно-ресурсних центрах, а у Луцьку до 2020 року повинні запрацювати три інклюзивно-ресурсні центри.

Завершився візит коротким десятихвилинним підходом першої леді до преси, під час якого Марина Порошенко розповіла, зокрема, за які кошти утримують її офіс.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі