«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Кір: причини захворювання, симптоми, лікування .

Останнім часом щепленнями все частіше нехтують, в наслідок чого деякі хвороби, про які вже практично ніхто не згадує, знову починають виявлятися у людей. До таких хвороб відноситься кір. Пізнати це інфекційне захворювання не становить особливих труднощів, і зараз ми розповімо про основні причини його появи, симптоми і способи лікування

Чим обумовлюється виникнення кору?

Оскільки кір — вірусне захворювання, то і першопричиною його є проникнення РНК-вірусу в організм. Його особливостями є нестійкість до підвищених температур, іншим факторам навколишнього зовнішнього середовища. Вірус не переносить кип’ятіння, обробки дезінфікуючими засобами. При кімнатній температурі вірус здатний зберігати життєздатність протягом двох днів, після чого гине. Оптимальною температурою для життя цього вірусу є температура близько 20 градусів за Цельсієм.  

Як розпізнати кір?

Після потрапляння вірусу в організм симптоми хвороби не виявляють себе ще протягом двох тижнів — це інкубаційний період. Після нього хвороба починається гостро і в загальних рисах проявляється загальною слабкістю, нездужанням, втратою сну і апетиту, головними болями. Температура підвищується до 40 градусів, хворого починає турбувати нежить, кашель, все це може супроводжуватися появою кон’юнктивіту, набряком повік, почервоніння очей, збільшенням шийних лімфатичних вузлів. З першого погляду недугу можна прийняти за будь-яке інше інфекційне захворювання, тому ні в якому разі не слід займатися самостійним встановленням діагнозу, обов’язково слід звернутися за допомогою до фахівця. Крім перерахованих вище симптомів у пацієнта може спостерігатися підвищена чутливість до світла, одутлість обличчя, почервоніння слизової оболонки глотки, хрипи в легенях, порушення роботи травної системи. Через кілька днів після лихоманки стан хворого значно поліпшується на добу, після чого інтоксикація знову посилюється. Все це супроводжується яскравою і пізнавальною ознакою: появою висипу на слизовій оболонці щік і піднебіння, яка потім переростає у виникнення характерних червоних плям по всьому тілу. В період виникнення висипу всі інші симптоми значно посилюються.

Які ускладнення можуть бути викликані?

В окремих випадках кір може спричинити деякі ускладнення як, наприклад, бронхіт чи пневмонія. Щоб запобігти такому результату необхідно вчасно почати лікування.

Як вилікувати кір?

Кір — захворювання, від якого зазвичай позбавляються в домашніх умовах. Лікування зводиться до прийому прописаних препаратів, постільного режиму, рясного пиття і захистом хворого від сонячного світла. Найефективнішою профілактикою проти кору є вакцинація, якою не варто нехтувати, щоб уникнути захворювання.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі