«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

КОРИСНА ШПАРГАЛКА ДЛЯ ГОСПОДИНІ — ОБОВ’ЯЗКОВО ЗБЕРЕЖІТЬ СОБІ. СЕКРЕТИ ВЕЛИКОГО УРОЖАЮ

Сьогодні ми вам розповімо про те, як вирощувати помідори, щоб мати великий урожай.

Правильний догляд за помідорами у відкритому грунті сприяє отриманню відмінного врожаю. Дотримуючись простих правил вирощування, про які ми вам розповімо, ви легко зможете посадити помідори і забезпечити їм необхідні умови для стабільного зростання і плодоношення.

Вирощування помідорів в відкритому грунті може виявитися складним для початківців городників, так як рослина досить вимоглива у догляді. Необхідно враховувати особливості культури при підготовці до посадки, поливах і підгодівлі помідорів, а також забезпечити їм захист від шкідників і хвороб. 

Коли висаджувати помідори у відкритий грунт

Культура не переносить заморозків, тому висаджувати розсаду у відкритий грунт необхідно при стійкій середньодобовій температурі. Не варто поспішати: рано висаджені кущі будуть хворіти, і відставати в розвитку.

У південних областях України починати процедуру висаджування розсади ранньостиглих сортів можна в кінці квітня;
у центральних регіонах — в першій половині травня (час посадки може бути зміщений на 10-15 днів при нічних перепадах температури повітря нижче 15 градусів тепла).

Середньостиглі томати висаджують пізніше: на Півдні — на початку травня, в середній смузі — на початку червня. Найбільш сприятливими днями для посадки помідорів за місячним календарем є 1-3, 9-10 і 19-20 травня. Рекомендується проводити процедуру пересадки в другій половині дня, краще — в похмуру, але не дощову погоду.

Особливості вибору місця і підготовки грунту під помідори

Вибираючи ділянку городу для висаджування розсади помідорів, рекомендується віддавати перевагу добре освітленим південним схилах, які захищені від вітру. Оскільки культура не любить перезволоження, слід вибирати припідняті місця з легким грунтом невисокої кислотності.

Правила сівозміни для помідорів

Сівозміна дозволяє землі відпочивати і відновлювати мікроелементи, які споживаються рослиною. Тому щорічно слід міняти місце посадки помідорів. При цьому важливо враховувати які рослини росли раніше. Набагато краще ростуть томати на грядках, де росли: бобові, зелень і коренеплоди. Небажані такі культури як: картопля, перець або баклажани. Вони можуть стати причиною зараження землі фітофторозом, який перейде на розсаду.

Етапи підготовки ґрунту під помідори

Знезараження грунту можна провести з осені. Для процедури використовується розчин мідного купоросу: 1 столова ложка міді на 10 л води. Витрата становить 1 л на квадратний метр грядки; Навесні грунт удобрюють органікою і мінеральними солями: на метр квадратний грунту вносять в рівних пропорціях, по 1 відру: торф, перегній і тирсу. Додають 2 столові ложки фосфату і пару стаканів золи; Грунт добре перекопують, поливають теплим розчином хлорного вапна для дезінфекції (2 л на метр квадратний). Підготовку грядок необхідно проводити заздалегідь: за 5-7 днів до пересадки томатів у відкритий грунт.

Помідори посадка і догляд у відкритому грунті

Кількості і якість врожаю часто залежить не тільки від належного догляду. Необхідно правильно підготувати насіння перед посівом і подбати про розсаду, а після висаджування в грунт — забезпечити хороший полив і підгодівлю.

Підготовка насіння помідорів

Догляд за помідорами починається з передпосівної підготовки насіння. Можна виконати всі описані процедури, або ті, які ви вважаєте необхідними.

Комплекс передпосівних заходів:

Вибраковування: насіння поміщають в соляний розчин (1 чайна ложка на 0,2 л води), ретельно перемішують і залишають відстоятися на 10 хвилин. Для посадки вибирають повноцінне насіння, що осіло на дно ємності, його промивають водою і висушують;
Прогрівання: насіння поміщають в тканинні мішечки і прогрівають на батареї протягом декількох днів перед процедурою посіву;
Знезараження або протруювання: необхідно для дезінфекції посадкового матеріалу. Насіння вимочують протягом 20 хвилин у 1% розчині йоду;
Підживлення насіння: на добу замочують у готових поживних розчинах (Епін або гумат калію). Можна використовувати сік картоплі;
Вимочування: зернятка в марлевому мішечку поміщають в теплу воду на 10-12 годин. Кожні 3-4 години необхідно міняти рідину, а зерняткам давати подихати;
Пророщування: посадковий матеріал поміщають на зволожену тканину або паперову серветку. Важливо стежити, щоб матеріал не висихав і періодично додавати рідину, поки насіння не набухнуть і почнуть прокльовується;
Загартовування: для забезпечення дружніх сходів насіння поміщають в холодильник на ніч, а вдень тримають при температурі 20 град. за Цельсієм, процедуру повторюють тричі.
Перед пересадкою розсади у відкритий грунт її необхідно підготувати відповідним чином. Необхідно провести загартовування на повітрі і привчити паростки до сонячного світла, інакше слабкі паростки можуть загинути від різкої зміни умов. Протягом 2-3 днів робіть провітрювання, потім протягом тижня виносьте розсаду на свіже повітря, поступово збільшуючи час.

Висаджуємо помідори у відкритий грунт

Висаджувати помідори у відкритий грунт можна, коли висота стебла досягне 20-25 см, а стебло має 7-9 великих листочків. Перед пересаджуванням розсаду помідорів добре зволожують.

Процедуру проводять наступним чином:

для високих сортів помідорів відстань між кущами має становити до 60 см, і стільки ж між рядами, а для низькорослих: 40 і 50 см відповідно; Лунки роблять глибиною 25-30 см, заливають водою і дають повністю щоб вода пішла в землю;
Готову розсаду виймають з ємностей і висаджують разом з земляною грудкою. Якщо кущ сильно витягнувся, на ньому зрізають нижню пару листя і заглиблюють стебло в лунку, але так щоб він не погнувся або зламався;
Коріння засипають землею, додають трохи перепрілого гною і знову присипають;
Потім утрамбовують руками і поливають: по 1-2 літри під кожен кущ. Відразу після посадки грядки слід накрити плівкою на 6-8 днів. За цей час рослини зміцніють і приживуться, полив поки не рекомендується. Після, укриття можна прибрати і полити розсаду.


Догляд за помідорами у відкритому грунті

Кущі помідорів необхідно регулярно прополювати, підгортати і розпушувати грунт. Заздалегідь біля кожної рослини встановлюють кілочок. Для найвищих сортів висота опори повинна бути не менше 80 см. Використовувати рекомендується синтетичну нитку, яка не викликає гниття рослин.

Полив помідорів у відкритому грунті

Томати не люблять надлишку вологи, застій води може стати причиною розвитку грибкових хвороб. До моменту появи зав’язі рекомендується лише злегка зволожувати грунт, не допускаючи пересихання.

Полив томатів у відкритому грунті при появі зав’язі проводять раз в 7-8 днів, досить 1 літра на рослину. У період росту і дозрівання плодів частоту поливу збільшують до 5-6 днів, кількість води збільшують до 2 л на кущ. Лити воду необхідно під корінь, уникаючи попадання на листя, оскільки це може викликати загнивання плодів. Рекомендується використовувати крапельний полив.

Порада
Рекомендується під час поливу додавати в воду (при краплинному автоматизованому поливі можна присипати грядки) пару пучок деревної золи на 1 відро, така підгодівля помідорів у відкритому грунті зміцнить імунітет рослин і прискорить їх зростання.

Брати воду слід з колодязя або свердловини, а водопровідну — відстоювати. Найкраще проводити полив у другій половині дня. Вода повинна бути прогрітою, оскільки холодна тільки зашкодить рослинам.

Підживлення томатів у відкритому грунті

Процедура проводиться кожні 2 тижні. Для добрива використовують 15 г аміачної селітри, 50 г суперфосфату і 30 г калію на 10 л рідини. На один кущ використовують 1 л розчину. Важливо при підживленні, щоб кількість азоту не перевищувало фосфор і калій.

Підживлення помідорів органікою у відкритому грунті

Підживлення для помідорів у відкритому грунті за народними рецептами, допоможе відмовитися від застосування хімії і пестицидів. Найбільш популярні серед городників: Настій кропиви на воді наситить грунт такими мікроелементами як калій, кальцій і марганець. Розчин з деревної золи допоможе захистити томати від таких шкідників як слимаки і равлики, і при цьому наситить грунт калієм і фосфором. Настій кропиви на дріжджах або іншому зеленому добриві у багато разів збільшить виділення метану та азоту, які корисні для рослин.

Як підв’язати томати, догляд і пасинкування

Догляд за томатами у відкритому грунті полягає не тільки в поливі і підгодівлі. Відразу після зняття плівкового укриття з грядки, необхідно біля кожного куща томатів поставити кілочок. Його розміщують з північного боку на відстані 10 см від стебла і заганяють в землю на 30-40 см. Надземна частина опори зазвичай становить 1 м. Кущ починають прив’язувати в період його активного росту. Щільно прив’язувати стебло до опори непотрібно, шпагат повинен просто підтримувати рослину у вертикальному положенні. У міру зростання підв’язку піднімають вище.


Підв’язка кущів помідорів
Для того щоб плодів було більше і вони дозрівали швидше, необхідно формувати кущі. Найчастіше на рослині залишають одне основне стебло, а зайві пагони видаляють. Процедуру пасинкування необхідно проводити регулярно.

Процедура пасинкування помідорів
Молоді паростки, які виходять із заснування вже зростаючих кистей, підлягають видаленню, як і все листя, що знаходяться нижче перших гілочок. Їх просто відщипують двома пальцями.

Профілактика від хвороб і шкідників помідорів

Вирощування томатів у відкритому грунті робить їх особливо вразливими до поширених хвороб і шкідників. Дотримання профілактичних заходів дозволить частково уникнути проблем:

Дотримуйтесь сівозміни, намагайтеся не висаджувати томати поруч з картоплею;
Добре перекопувати грунт перед посадкою і дезінфікувати;
Уражені хворобами або шкідниками рослини необхідно видаляти для захисту здорових кущів;
Під час поливу стежте, щоб краплі не потрапляли на листя;
Відмовтеся від поливу в період сильного зниження температури;
Віддавайте перевагу новим сортам і гібридам, стійким до поширених захворювань;
Використовуйте народні засоби для відлякування шкідників, які пошкоджують рослини, і переносять захворювання (настій часнику чи цибулі).


Підсумок
Вирощування помідорів, буде вдалим і приємним, якщо забезпечити культуру всім необхідним і слідувати агротехніці. А як результат ви отримаєте відмінний урожай. Не бійтеся експериментувати і пробувати нові, виведені селекціонерами сорти, вирощуйте помідори, догляд за якими буде набагато легшим завдяки стійкості до захворювань і перепадів температур.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі