«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Кредити по-новому: українцям роз'яснили, що на них чекає

Український парламент прийняв довгоочікуваний законопроект щодо відновлення кредитування, проте він залишив ряд незакритих питань.

У Національному банку вважають, що новий закон дозволить зменшити ризики для банків при кредитуванні і полегшить отримання кредитів для позичальників, але в дійсності документ розширює права багатьох банків на шкоду позичальника. Тепер банки отримали право підвищувати ставку протягом дії кредитного договору.

Позичальнику дається 30 днів на те, щоб вирішити, чи буде він платити банку за новою ставкою. В іншому випадку йому виплатить всю суму відразу (на виплату після розірвання договору дається ще 30 днів). Правда, в даному випадку банки повинні відразу вказати в кредитному договорі максимальний розмір відсотка. Повідомляється, що ця норма може породити спекуляції при рекламі: банк буде показувати відносно низькі відсотки за кредит, а в договір вписувати більш високу максимальну ставку. Ще одне нововведення — відчуження предмета іпотеки без згоди банку-кредитора стане неможливим.

Також була ліквідована можливість для неповернення кредиту за допомогою виведення його з-під застави. Закон посилює вимоги до кредитних поручителів. Тепер їм не вдасться уникнути виплат за позичальника, якщо той сам не платить свій кредит. Якщо банк-кредитор змінить зобов'язання, то поручитель відповідає за порушення виплат позичальником в обсязі до внесення змін. При цьому в старій редакції закону зобов'язання поручителя потрапляли й нововведення.

Крім того, доступ банків до Держреєстру активів цивільного стану буде надаватися за письмовою згодою фізичної особи, якого стосуються дані. Ймовірно, банківські установи просто почнуть включати таку згоду в типовий договір і без підпису кредит просто не дадуть.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі