Людина, яка лякає Путіна і може його замінити: що ми знаємо про Миколу Патрушева
Джерела, близькі до верхівки російського керівництва, стверджують, що саме Микола Патрушев має зараз на Володимира Путіна найбільший вплив з усього його оточення. Telegram-канал Generall SVRстверджує, що головний інструмент впливу Патрушева – це страх. Секретар Ради Безпеки Росії постійно лякає Путіна можливими змовами та замахами на життя.
Як пише канал, днями, а саме вчора, Патрушев мав майже двогодинну розмову з Путіним, якою залишився дуже задоволений. Нібито Путін не покладав на Патрушева особисту відповідальність за проблеми з реалізацією військових планів. За інформацією каналу, Путін дав зрозуміти Патрушеву, що вважає його ледь не єдиною по-справжньому довіреною особою та другом у системі влади. Також президент пообіцяв, що в разі різкого погіршення стану його, Путіна, здоров'я фактичне управління країною тимчасово перейде саме до Патрушева.
"Лікарі Путіна наполягають на необхідності проведення йому хірургічної операції в найближчому майбутньому, і хоча президент не дав принципової згоди і дата операції не погоджена, але він поквапився порозумітися й отримати реакцію та обіцянки від Патрушева", – повідомив канал.
Також інформатори Generall SVR наполягають на тому, що секретар Ради Безпеки Микола Патрушев, як можливий "тимчасовий повірений" у справах президента і керівник країни – це найгірший варіант, нехай навіть тимчасового, "наступника" з усіх можливих.
У зв'язку з цим ми хочемо познайомити вас із такою важливою фігурою в російських палацових іграх ближче.
Микола Патрушев, якому зараз 71 рік (він на два роки старший за Путіна), також народився в Ленінграді, його батько був членом екіпажу есмінця "Грізний" Балтійського флоту, парторгом екіпажу та заступником командира есмінця "Діяльний" з політичної частини. Цікаво, що Патрушев навчався в одному класі з майбутнім головою Вищої ради партії "Єдина Росія" Борисом Гризловим, згодом призначеного повноважним представником РФ у Контактній групі з урегулювання ситуації на сході України. Після закінчення кораблебудівного інституту вступив на вищі курси КДБ при РМ СРСР у Мінську.
Працював у КДБ в Ленінграді. Там, за спогадами однокурсника Путіна, ексрозвідника КДБ Юрія Швеця: "Патрушев, як і Путін, працював у ленінградському управлінні КДБ, був спеціалістом з організації полювання та риболовлі для керівництва. Такий "єгер" був практично в кожному управлінні КДБ, вивозив начальство на природу, накривав галявину".
Згодом, 1990 року, Миколу Патрушева перевели з Ленінграда до Карелії. 1994 року Патрушев був переведений до Москви до ФСБ. Існує версія, що це переведення було пов'язане з тим, що Патрушев проходив свідком у справі про розкрадання та контрабанду дорогої карельської берези, але в ході слідства, ймовірно, була доведена його співучасть у злочині.
У нульових очолював антитерористичний комітет Росії, потім керував штабом з управління контртерористичними операціями на території Північно-Кавказького регіону. 2008 року був призначений секретарем Ради Безпеки РФ.
Як і всі російські високопосадовці, Патрушев живе розкішно. За інформацією російської преси, щоб придбати всю нерухомість, яка перебуває у власності сім'ї (лише офіційно задекларовану), виходячи з офіційних доходів, Патрушевим треба було б працювати 60 років.
Патрушев одружений, має двох синів. Обидва, як заведено у російської верхівки, добре влаштувалися.
Старший син Дмитро від 2018 року є міністром сільського господарства Росії. До цього встиг попрацювати віцепрезидентом банку ВТБ. У травні 2012 року у віці 34 років був призначений на посаду голови правління 4-го за розміром банку Росії "Россільгоспбанку", входить до Ради директорів ПАТ "Газпром". Блискуча кар'єра, чи не так?
Молодший син Андрій пішов стопами батька – закінчив Академію ФСБ, працював там, а потім був призначений радником директора "Роснефти" Ігоря Сечіна.
Однією з найбільших темних плям на репутації Патрушева як директора ФСБ, якщо виходити з тези, що у співробітника ФСБ взагалі може бути якась репутація, є провал операції зі звільнення заручників на мюзиклі Норд-Ост. Попри відверто погано здійснену операцію, він тоді зберіг свою посаду директора ФСБ.
Хоча насправді темних плям у послужному списку Патрушева не перелічити. Ось невеликий список того, що трапилося за час, коли Патрушев був директором ФСБ від 1999 до 2008 року:
- вибухи житлових будинків по всій країні, які, можливо, були організовані самою ФСБ, прокол цієї ж операції в Рязані (знаменитий рязанський цукор), 1999 рік – призначення Патрушева на посаду керівника ФСБ
- вибухи в московському метро між станціями "Автозаводська" та "Павелецька", 2004 рік
- вибух біля станції метро "Ризька", 2004 рік
- подвійний теракт, одночасно підірвали два літаки, що вилетіли з Москви, один з них прямував до Волгограда, інший – до Сочі, 2004 рік
- трагедія в Беслані, 2004 рік
- теракт на Черкізовському ринку в Москві, 2006 рік
- невдала спроба вбити президента Чорногорії Міло Джукановича – свого головного політичного ворога в Чорногорії, 2016 рік, Патрушев керував операцією вже на посаді секретаря Ради безпеки РФ
Також Патрушев є ідеологом концепції, згідно з якою співробітники ФСБ – це "нове дворянство". Від цієї ідеї згодом відмовилися, та й Патрушев залишив ФСБ заради керівництва Радою Безпеки.
Вважається, що все, замислене Путіним, втілюється Патрушевим, і саме це слугує такою тісною сполучною ланкою між двома злочинцями. Майже всі гучні політичні вбивства надихаються Путіним, а потім продумуються і здійснюються Патрушевим – руками його підлеглих. Результати "блискучої роботи" Миколи Патрушева бачить увесь світ.
Багато хто, а, можливо, й сам Путін бачать у Патрушеві ймовірного наступника. Але, як бачите, в такому разі жодного позитивного для України та всього світу прогнозу бути не може. Путін і Патрушев, як кажуть в Росії, одного поля ягоди.