«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Лучанка розповіла, «як почати бігати в понеділок і не закінчити у вівторок»

Часто трапляється, що ми хочемо щось змінити у своєму житті чи щось розпочати, наприклад, бігати вранці. І саме з цієї нагоди обираємо дату, а радше день, який на наш погляд має усі необхідні, просто таки магічні властивості, що не дадуть нам відступити від запланованого – понеділок. І, як трапляється зазвичай, обираємо ми цей понеділок без точного зазначення місяця чи хоча б року...

Понеділок - перший день тижня. Так, але чи варто чекати початку тижня, щоб почати бігати? І взагалі, почати бігати можемо хоч зараз. Зараз почати, зараз і закінчити…

Про те, як не лише розпочати бігати, а і полюбити це заняття, розповіла луцька журналістка Тетяна Грішина усім охочими під час ознайомчо-мотиваційної лекції на тему «Як почати бігати в понеділок і не закінчити у вівторок» у Молодіжному центрі Волині 9 березня. Спортсменка повідала про помилки, які роблять початківці та не тільки, а також розповіла про те, як сама почала бігати, як знайти мотивацію, та дала практичні поради: що вдягти, взути, з’їсти, попити бігуну. Записали це журналісти ІА Волинські новини.

А досвід у Тетяни є... і чималий: найбільша дистанція, яку пробігала, – 28 кілометрів. Крім того, участь у забігах та напівмарафонах, а також підготовка до марафону. Тож її досвід стане вам у нагоді, якщо ви вирішили почати бігати.

Перша пробіжка, що для цього потрібно:

- Бігові кросівки – це можуть бути старі чи нові кросівки, головне, щоб не кеди на плоскій підошві. Адже під час бігу важливо, щоб вашим ніжкам було зручно, а це означає взуття із м’якою п’ятою для амортизації стопи. Важливо пам’ятати, що будь-які кросівки мають здатність «збігатися». У кожної пари є свій кілометраж, після пройдення якого її варто замінити.

- Починати бігати потрібно у вихідний, а перед цим обов’язково виспатися. Ви нікуди не поспішатимете, після повноцінного сну будете енергійні та бадьорі.

- Візьміть із собою хороший настрій. Якщо ж настрій поганий, тоді вам точно потрібно на пробіжку, весь негатив залишиться позаду, разом із кілометрами, які ви подолали.

Саме так полюбила біг і сама журналістка: «У школі на уроках фізкультури не любила двох занять – бігати і стрибати через козла. А от відкрила для себе біг тоді, коли одного разу поверталася із тренування в залі. У мене був дуже поганий настрій, була зла, негативні емоції мене переповнювали навіть після заняття у тренажерці, тож, ідучи додому, вирішила, чому б не пробігтися. І таки стало легше, перестала концентруватися на негативних емоціях, розчинилася у бігу».

Помилки бігунів-початківців:

- Переїдаєте. Якщо бігаєте зранку, то краще лягати спати з напівпустим шлунком, вам від того шкоди не буде, тим паче під час бігу. А от безпосередньо перед тренуванням краще щось зїсти, наприклад, півбанана або трохи фруктів, це лише додасть сил.

- Неправильний одяг. Надто тепло вдягаєтесь. Гляньте на термометр і додайте до температури на вулиці ще 10 градусів. Хоч із нашою волинською погодою не вгадаєш – зважайте на дощ та вітер. Краще не вдягати бавовну, оскільки у ній швидко пітнієш і така тканина поглинає вологу, а ви можете десь зробити зупинку, повіє вітерець і… Тож краще одягати синтетику.

- Високий старт - не найкращий початок. Тут, як то кажуть, не варто форсувати події, краще починати біг із ходьби. Повільний початок розігріває ваш організм, готує серце до випробування.

- Дихати лише носом. Дихати потрібно і носом, і ротом, так ви насичуєте ваш організм більшою кількістю кисню.

- Помилково бігати лише на бігових доріжках. Якщо порівнювати біг на вулиці з бігом на біговій доріжці, то механіка руху зовсім інша. Коли ви біжите по дорозі, то ваші стопи краще працюють, адже ви відштовхуєтесь та пристосовуєтесь до тієї поверхні, якою біжите.

- Забігаєте далеко від дому. Краще розраховуйте свої сили, бігайте біля свого дому. Наприклад, живете у центрі, а вирішили пробігти аж до проспекту Соборності – буде круто, якщо добіжите туди, але раптом не вистачить сили на зворотній шлях?

Помилки не лише початківців:

- Не розраховуєте сил: якщо бігати, то відразу марафон! Це не правильно, до такого заходу потрібно готуватися, навіть, якщо у вас вже є досвід.

- Ніколи не тренуйтеся з підвищеною температурою, так ви лише шкодите власному здоров’ю.

- Не будьте прив’язані до ґаджетів. Головне - процес.

- Розминка. Перед бігом не потрібно влаштовувати сеансу йоги, достатньо зробити кругові рухи тазу, ніг та рук, потрібно розім’яти суглоби. Те, що стосується шиї, то тут краще обійтися без кругових рухів, а застосувати нахили назад-вперед, вправо-вліво.

Тож ось основні поради, які допоможуть вам почати бігати, а головне не зупинитись:

Мотивація – зазвичай це емоційна прив’язка:

- знайдіть «друга по-кросівках»;

- стати сильнішим, витривалішим;

- купити форму меншого розміру;

- побитися об заклад – не варто забувати про здоровий глузд, здорова конкуренція – це добре, але зважайте на здоров’я та починайте з чогось малого;

- лайки, лайки, лайки – подолавши якусь дистанцію, навіть невеличку, поділіться цим у мережах, здивуєтесь, але ці маленькі позначки під вашим дописом реально стимулюють на нові звершення;

- винагороджуйте себе;

- психанути та зареєструватися на забіг;

- знайти свою опору – це може бути хтось близький, який не дозволить вам здатися, або ж людина, чиїм прикладом ви захоплюєтесь.

Зацікавленість:

- нові маршрути: для цікавості змінюйте звичний маршрут новим;

- спеціальні бігові вправи, техніка та інша нечисть;

- привіт, тренер! - знайдіть собі тренера, він точно не дозволить вам сачкувати;

- трейл – біг по природному рельєфу у вільному темпі – ліс, поле та ін.;

- скайранінг – біг у горах;

- орієнтування;

- тріатлон;

- створіть свою тусовку – почніть спілкуватися з іншими бігунами, вам буде про що поговорити;

- розвивайтесь

Дисципліна:

- складіть план, і пункт за пунктом його виконуйте;

- готуйте одяг з вечора;

- не відкладайте на потім;

- візуалізуйте: уявляйте себе витривалим та здоровим, або ж те як біжите;

- сон – це чи не найголовніше, що вам потрібно, аби мати змогу встати рано вранці на пробіжку;

- їжа – їсти потрібно, просто знати міру;

- правило 5 секунд. Якщо ви не хочете щось робити і намагаєтесь відтягнути час чи знайти відмовку – вдихніть глибше, а потім видихніть, порахуйте 5 секунд – один, два, три, чотири, п’ять, і зробіть це, не згаявши часу на шосту. Просто зробіть!

- після бігу – завжди краще ніж до.

Проте варто пам’ятати, що з будь-яким видом спорту, зокрема з бігом, потрібно бути обережним:

- Якщо у вас є травми – спини, хребта чи колін

- Якщо є проблеми із серцем

- Якщо є надмірна вага. Зазвичай люди починають бігати саме для того, щоб позбутися зайвої ваги, але перед тим краще налагодити власне харчування. Якщо у людини надлишкова вага і вона почне займатися бігом, то це пришвидшить зношування суглобів та можуть виникнути й інші проблеми. Варто спочатку трохи схуднути, а потім почати долати кілометри.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі