«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Луцька школа №1: історія, сучасність і фірмові светри (ФОТО)

Кажуть, на одній із пар у легендарній Львівській політехніці викладач щиро здивувався, коли лише один із студентів на потоці вільно дискутував з ним англійською розмовною мовою. Викладач був приємно вражений і поцікавився в студента, де він навчився такій розмовній мові. "У спеціалізованій ЗОШ № 1 I-III ступенів міста Луцька", – відповів студент.

Дійсно, про учнів та навчання в школі № 1 ходить багато легенд (в хорошому значенні цього слова). Аби переконатись, чи відповідають ці легенди дійсності, ІА "Конкурент" вирішило на власні очі побачити і на власні вуха почути, що ж такого роблять тут з учнями, що вони своїми знаннями дивують навіть бувалих вузівських викладачів.

ІСТОРІЯ
Історія школи бере початок ще з 1939 року, коли її створили на базі польської гімназії – у старому приміщенні теперішнього Східноєвропейського університету імені Лесі Українки по вулиці Винниченка. Війна зупинила життя навчального закладу. Однак після визволення міста школа відновила роботу. Згодом була розташована на Замковій площі. І лише з нового 1946-1947 навчального року перебралася на вулицю Богдана Хмельницького, 4, де й по сьогодні знаходиться.

В 1956 році до приміщення, що на Богдана Хмельницького, добудували ще один корпус школи. Втім на сучасному етапі школі приміщення все одно не вистачає, і на це є свої причини. Адже, виявляється, бажаючих вчитися саме тут чимало – класи заповнені до максимуму, а навчання тут триває з 8:30 ранку і майже до 20:00.

Декілька десятиліть тому школа отримала статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови, що стало її виокремлювати з-поміж інших шкіл міста.

КОРПОРАТИВНА КУЛЬТУРА ШКОЛИ
В цьому навчальному закладі нещодавно запровадили цікавий елемент корпоративної культури – до вчителів дітям пропонують звертатись не класично, скажімо "Маріє Іванівно", а "пані Маріє" чи "пані вчителько". Тут не стукають в кабінет до дирекції школи чи до вчителів. А навіщо? Адже ж всі на робочому місці й в робочий час працюють.

Так званого "однострою", коли всі в однакових шкільних формах, в цій школі теж немає. Єдина вимога – щоб одяг був охайний і чистий. До слова, і учні школи (колишні й теперішні), і вчителі мають фірмові светри з написом "1 школа". В коридорах довелось побачити чимало дітлахів у таких светрах, які одягають їх за власним бажанням, а не з примусу вчителя.

Щодо директора, то свій робочий тиждень він починає з нарад зі своїми заступниками.

До речі, в першій школі запровадили своєрідне ноу-хау. Щовівторка о 8:00 годині в кожному класі паралельно проходить виховна година, на якій обговорюють багато навчально-виховних процесів із життя школи та інше.

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС
Через недостатню кількість приміщень в школі навчаються в дві зміни: в 1 зміну навчаються 1 – 2 класи та 8 – 11, друга зміна – це учні 3 – 7 класів включно.

"Одне з найбільших питань, яке ми вирішуємо, – це як би когось не образити. Тому що бажаючих вчитись в першій школі – набагато більше, аніж ми просто можемо розмістити. Тому щороку комусь доводиться відмовляти", – розповідає директор.

Незважаючи на статус школи, помилково вважати, що тут добре навчають лише англійської мови. Адже учні активно беруть участь в різних міських та всеукраїнських олімпіадах: від хімії та фізики – до української мови та літератури, від французької – до математики, історії та іншого...

За підсумками минулорічних міських олімпіадах з різних навчальних предметів, перша школа мала 42 призерів, із них – 8 перших місць. Нещодавня обласна олімпіада з англійської мови, яка проводиться у 9, 10 ,11 класах, не оминула й цей навчальний заклад. Учні школи зайняли перші місця в 9 та в 11 класах, й невдовзі вони поїдуть в Харків захищати честь області з англійської мови. Нині учень 8-го класу готується до всеукраїнської олімпіади з фізики.

Учень школи Орест Костів поїде захищати честь Волинської області у конкурсі із захисту наукових робіт від Малої академії наук України в секції "Кліматологія".

Кожного року від цього навчального закладу є переможці у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, математичних змаганнях імені Кравчука, у культурно-пісенних та танцювальних конкурсах (наприклад, "Шкільний соловейко", вокальні, танцювальні конкурси).

Для зручності дітей в школі облаштували хореографічний зал і запросили хореографа викладати танці. Окрім цього, школа має свій вокальний ансамбль "Осанна", і тут діють хори початкових, середніх, старших класів. Відтак чимало учнів – призери та лауреати художніх конкурсів.

Щодо спорту, то команда школи з баскетболу займає перші місця, учні були переможцями різних естафет і в змаганнях з допризовної підготовки ця школа теж на перших місцях.

Оскільки школа має статус поглибленого вивчення англійської мови, її учні щорічно беруть участь у міжнародному конкурсі FLEX – переможці протягом року навчаються в США. Цей конкурс відбувається в три етапи, де на останньому визначається психологічна здатність дитини проживати в іншомовному середовищі і дуже далеко від своєї домівки. В жодній школі міста такого немає.

Постійно в русі та в розвитку перебувають не лише учні, а й вчителі цього навчального закладу. Вони відвідують всі можливі семінари, тренінги і навіть деякі з них їздили на тренінг для вчителів у США.

Вчителька англійської мови Лідія Іванівна Куцевич розповідає, що "живе" в цій школі з 1981 року. Починала тут свій шлях з піонервожатої, потім мала за плечима 22 роки на посаді заступника директора, а тепер, каже, має насолоду – просто навчати дітей англійської мови.

"Щоб вчити дітей в нашій школі, вчитель повинен бути з ними на рівні, відвідувати сучасні семінари, постійно вчись. Крім того, дуже допомагає матеріальна база, завдяки якій можна повністю розкривати урок", – зазначила педагог.

Своєю чергою директор Андрій Киця, який також є вчителем англійської мови, зауважив, що, прийшовши в школу, запропонував вчити англійську за комунікативною методикою, що дало свої плоди.

"Мене не цікавить, чи знає англійську мову дитина. Мене цікавить, чи зможе вона спілкуватись англійською. Бо можна знати 30 тисяч англійських слів, а не вміти їх правильно використати в розмові", – зауважив Андрій Киця.

Вчитель української мови та літератури Олена Гушинець розповіла, що нині учні готуються до наступних етапів міських та обласних конкурсів. Готують учнів до олімпіад в позаурочний час і, що цікаво, школярі навіть не бідкаються на це, а навпаки – мають бажання підготуватись краще за конкурентів з інших шкіл.

Вчитель інформатики Наталія Корнійчук пригадала, що, коли прийшла сюди працювати 6 років тому, йшла коридором і була вражена, як діти вільно розмовляють англійською мовою.

Для педагогів школи основним є підсумок навчання, який дуже добре видно у результатах ЗНО. Наприклад, за минулорічними результатами ЗНО з української мови ця школа увійшла в 200 кращих шкіл України. А за всю історію існування ЗНО двоє учнів цієї школи набрали максимальні 200 балів, чим школа, безперечно, пишається.

До речі, перша школа – одна із першопрохідців освітнього експерименту "Нова українська школа". За новою методикою діти не зазубрюють отримані знання, а вчаться використовувати набуті знання у житті.

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
Перша школа успішно освоює кошти НЕФКО на реалізацію енергозберігаючих заходів. Відтак тут повністю замінили вікна, на черзі – теплоізоляція даху та утеплення й ремонт фасаду.

Починаючи з 2006 року, поступовими кроками вдалось замінити старі меблі в класах на сучасні і більш комфортні. В класах є телевізори, сучасні проектори. Також є (поки що одна) мультимедійна дошка, завдяки якій можна вдвічі цікавіше та доступніше вивчати ті чи інші теми з різних предметів. Школа забезпечена комп'ютерною та відеотехнікою.

Тут повністю відремонтували шкільні вбиральні та спортзал, а в шкільній їдальні повністю відновили кухню та мийку.

Завдяки спільним зусиллям батьків та благодійників, перед школою облаштували паркувальний майданчик та встановили велотурнікет. Оскільки досить часто до школи учні приїздять й на велосипедах.

На запитання про те, які в школі є проблеми, чуємо від директора:

"Я заборонив у школі вживати слово проблеми. В нас немає проблем, а є питання, які треба вирішити. Ось в нас є питання: немає на сьогодні актового залу. Є ще питання щодо бібліотеки, в нас бібліотека зараз у відокремленому приміщенні, тому що в школі її просто немає, де розмістити", – сказав Андрій Киця.

Та й спортзал для такої кількості учнів стає затісний. Втім колектив школи все одно буде шукати вихід із ситуації й, можливо, згодом вдасться добудувати тут сучасну бібліотеку та втілити в життя багато інших планів.

ЧОМУ 1-ША ШКОЛА?
Лучанка Світлана Костючик розповіла, що троє її дітей закінчили першу школу Луцька і додає, що своїм знайомим радить віддавати своїх внуків на навчання тільки сюди.

Вона розповіла, що діти люблять фанатично ту школу, і навіть після її закінчення продовжують заходити сюди.

"Тут якась намолена атмосфера і сюди хочеться приходити", – розповідає мама трьох випускників першої школи.

Хоча, оглядаючи школу, довелось на власні очі побачити чимало молодих людей, які, як виявилось, раніше тут навчались і просто зайшли в гості.

"Всі викладачі дивуються: звідки така хороша англійська в дітей. А це – база нашої школи", – гордо розповідає Світлана Костючик.

Щодо школярів, то ті учні, з якими вдалося поспілкуватись, розповіли, що в навчальному процесі в стінах цього закладу їх приваблює, перш за все, те, що тут педагоги легко та цікаво подають навчальний матеріал.

"Зараз я більше концентрую свою увагу на математиці та українській мові та літературі. Раніше я математикою не дуже цікавилась, але зараз я її просто полюбила. Мені її цікаво пізнавати, вчити та й взагалі використовувати всі можливості, які дає ця школа", – розповіла учениця 11-б класу Анастасія.

Учениці 8 класу Олександра та Роксолана перейшли в цю школу з інших навчальних закладів і кажуть, що мають, з чим порівняти.

"В цій школі пояснюють все доступно та легко, особливо точні науки. Так, вчити задають багато, але воно того варте", – розповіла школярка Олександра.

Роксолана додала, що, коли обирала з батьками, в яку школу перейти, то розпочала збирати відгуки про всі навчальні заклади міста. Опісля цього її вибір зупинився на першій школі.

"В межах нашої школи учні можуть не тільки показати себе в навчанні, а й проявити свої здібності та таланти. Для цього нам влаштовують різні свята та конкурси. В нас є дуже класний хор, на якому ми співаємо пісні світового рівня. Так само викладають танці тут, а також багато конкурсів з трудового навчання. А ще ми любимо робити різні сувеніри, подарунки і відправляти їх нашим бійцям в АТО", – розповіла про життя в школі Роксолана.

ДОСЬЄ:
Спеціалізована школа № 1 І-ІІІ ступенів міста Луцька
Адреса – вул. Богдана Хмельницького, 4
Телефон – +38 (0332) 72-30-30
Електронна пошта - ​school1lutsk@gmail.com
Сайт - http://www.school1.lutsk.ua/contact-us
Кількість учнів – 1113
Кількість вчителів – до 90
Директор – Андрій Іларіонович Киця. Очолює заклад з 2006 року (з перервою в рік)
Назви вулиць закріплені за школою № 1 - Богдана Хмельницького; Волі (непарна № 1 – № 19, парна № 2 – № 12); Гаврилюка; Гайдамацька; Глушець (від вул. Ковельської до вул. Паркової); Гончарова; Градний Узвіз; Даргомижського; Заповітна; Затишна; Кондратюка; Кооперативна; Короленка; Кривий Вал; Крилова; Лесі Українки; Набережна (від вул. Шевченка до вул. Яровиці); Паркова; Прогресу; Пушкіна; П'ятницька гірка; Сенаторки Левчанівської; Словацького; Учительська; Франка; Хакімова; Чайковського; Шевченка (до вул. Набережної)
Відомі випускники - Поет Петро Мах, письменниця Оксана Забужко, письменник і психолог Олег Покальчук, письменник Юрко Покальчук, композитор Віктор Тиможинський, журналісти: Костянтин Яворський, Андрій Лучик та Роман Флішаровський, Ольга Куліш

Автор:Юлія Остапович

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі