Луцькі «хрущовки»: знести не можна залишити
Про це йдеться у сюжеті ТРК "Аверс", - пише ІА Волинські новини.
Питання про те, що так звані "хрущовки", зведені як тимчасове житло ще у 60-х роках минулого століття, перейшли у ранг "застарілого житлового фонду", постало у 2017-му році. Термін придатності цих будинків збіг. І згідно закону України "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" 2006-го року, їх необхідно або зносити або ж повністю реконструювати. Процес цей курує місцеве самоврядування під пильним оком "центрального органу влади", а ось відновленням житла повинен займатися безпосередньо інвестор.
І якщо Київська міськрада, згідно із проектом генерального плану Києва вважає, що час зносити 3055 п’ятиповерхових “хрущовок", то у Луцьку, на думку чиновників, справи не настільки кепські.
Не менш "відексплуатованими" в обласному центрі Волині виглядають і панельні багатоповерхівки. Хоча, представники влади міста кажуть, що деякі з них ремонтувалися і наразі мають досить пристойний стан.
Однак, забудовники дотримуються іншої думки. Зокрема, на їхню думку, демонтувати старі п’ятиповерхівки потрібно.
На таку позицію будівельників віце-прем'єр-міністр, міністр з питань ЖКГ Геннадій Зубко каже, що до того, як почати щось руйнувати, необхідно прорахувати усі нюанси. Зокрема, прийняти генеральний план забудови, показати людям як буде організована соціальна інфраструтура, а не просто знести" хрущовку" і побудувати там багатоповерхівку, отримавши прибуток. Проаналізувавши усю ситуацію, стає зрозумілим: закон прийнято, а механізм його виконання - лише в процесі.
І якщо у столиці з людьми хоча б обговорюють можливе переселення у сучасні будинки, то у Луцьку - це питання не на часі.