Медична реформа: чого чекати мешканцям волинських сіл
Держава гарантує за рахунок коштів державного бюджету повну оплату надання громадянам необхідних їм медичним послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк сьогодні, 5 лютого під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Під час створення законопроекту певні види медичної допомоги не були включені, - пише Волинська правда. Однак, на вимогу народних депутатів, перелік розширили і на сьогодні до нього входять послуги екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної, третинної та паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Тобто фактично увесь спектр медичних послуг.
Натомість за законодавцем залишається питання обсягів наданих послуг. Разом із тим, за рахунок Держаного бюджету здійснюватимуть фінансове забезпечення програм громадського здоров’я, заходів боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, судово-медичної та судово-психіатричної експертиз та інших програм в галузі охорони здоров’я.
Головний лікар області розповів про зміни, які відбудуться в сільській медицині. Відповідно до розпорядження голови ОДА, сформовані відповідні ради реформ, які займаються формуванням плану спроможної мережі первинної медичної допомоги. Між іншим із Державного бюджету передбачено 150 мільйонів гривень на відповідні заходи, зокрема: будівництво, реконструкція та капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, придбання медичного обладнання, устаткування та засобів відповідно до табелю матеріально-технічного оснащення, транспортна та телекомунікаційна інфраструктура, службове житло та автотранспорт тощо.
«Дуже важлива реформа, але досить мало відомо про неї. Але говорячи про реформу первинної ланки медицини, не слід забувати про ФАПИ, які діють у сільській місцевості, та проблеми, які існують. Тому, працюючи над реформою, потрібно необхідно продовжувати реалізовувати місцеві програми. Тобто працювати в комплексі. Тільки таким чином ми не зламаємо систему, забезпечимо надання відповідних медичних послуг і розвиток медичної галузі на Волині в цілому, – зазначив Володимир Гунчик.