Минулoго рoку в гoстях я спробувала зaкрутку – овoчевий сaлат з pисом на зuму. Я бyла вpaжена йoго смaком і попpосила у гoсподині pецепт. Вдoма зpобила 20 баночок – з’їли всe.
Цей салат трохи змінює уявлення про закрутки. Всі ми звикли до засолювання і маринування огірків і помідорів, а тут рис. Але спробувавши таку заготовочку одного разу гостях я була вpажена. Як це смачно і не заїжджено. Попросивши у господині рецепт тепер готую його щороку.
Дуже виручає коли немає часу або лінь готувати. Відкрив баночку і готовий гарнір до м’яса і навіть просто смаженої картоплі або макаронів. А ще з такою баночки виходить смачний супчик.
Інгредієнти
2 кг болгарського перцю;
2 кг томатів;
2 склянки довгого рису – НЕ пропарений це важливо;
2 кг моркви;
600 мл рослинної олії без запаху;
6 столових ложок оцту 9%;
сіль, цукор, перець і лавровий лист за смаком.
При бажанні можна додати зелень кропу або петрушки.
Приготування
Овочі чистимо, миємо й готуємо до переробки.
Болгарський перець кришимо дрібною соломкою, моркву подрібнюємо на крупній тертці, цибулю нарізаємо півкільцями або четвертинками кола. Помідори нарізаємо невеликими шматочками. У рецепті цього не було але я очищаю від шкірки. Не люблю, коли вона плаває в заготовках. Можна робити – можна не робити, за бажанням.
У казан або каструлю з товстим дном наливаємо олію і чекаємо розігріву. У киплячу олію порціями закладаємо моркву і періодично помішувати, щоб не підгоріла. Коли морква обсмажиться, а олія набуде приємного помаранчевого кольору додаємо в каструлю болгарський перець і добре перемішуємо.
Через п’ять хвилин додаємо цибулю. Коли вона почне світлішати і стане прозорою – додаємо порціями томати.
Після того як помідори злегка обсмажились і пустили сік додаємо до овочів промитий рис і тушкуємо на повільному вогні до готовності, періодично помішуючи, щоб салат не підгорів. В кінці варіння додаємо сіль, перець за смаком, лавровий лист, оцет і зелень якщо використовуєте. Я зелень не кладу мені не подобається її вигляд в готовому салаті. Якщо салат кислить додаємо трохи цукру.
Гарячий салат розкладаємо по стерилізованих банках і закриваємо.
Перевернувши банки догори дном закутуємо їх в рушник або теплою ковдрою до охолодження. Після охолодження переміщуємо банки в прохолодне місце для зберігання.
Подавати такий салатик можна як в холодному вигляді, так і злегка підігрівши на сковорідці або в мікрохвильовій печі.
А ще дуже смачно додати таку баночку в суп – в киплячій воді відварюємо картоплю і коли вона готова, додаємо нашу заготовку, даємо закипіти, солимо і вимикаємо – легкий і ароматний супчик готовий!
Смачного!