Мотивація мого батька була простою, кожному члену сім’ї по ноутбуку і це дійсно допомогло нам з братами стати крутими спеціалістами
Батькова мотивація: кожному члену сім’ї по ноутбуку.
Коли мені було 11 років, у нас вдома з’явився комп’ютер. Мама купила його для роботи. Досить часто вона працювала вдома, оскільки справлятися з трьома дітьми, мною і двома молодшими братами і не бути звільненою, допомагав віддалений доступ до робочого місця.
Я пам’ятаю звітні періоди. Це був жах. Мама до глибокої ночі сиділа за комп’ютером, занурена в купу паперів і журналів, привезених з роботи заздалегідь.
А ми з братами все намагалися пограти за комп’ютером. Тато сказав, що купить нам ноутбуки, якщо ми займемося чимось по-справжньому серйозним.
Брати обіцяли, що займуться програмуванням. Таким чином, у них ноутбуки з’явилися раніше, ніж у мене. І вони дійсно зайнялися.
Оскільки батько міг відібрати подарунки, якби вони не дотримали слова. Але вони дотримали. Стали писати спочатку всілякі дурниці, на кшталт “Hello world” на Python (так-так, я знаю, що правильно ця мова програмування називати Пайтон), тато купив їм книги по цій мові програмування.
Через пару років вони цілком собі нормально володіли цією мовою програмування і навіть час від часу фріланс, щоб заробити зайві грошенята.
У мене душа до програмування не лежала. Я запевняла тата, що буду вчитися малюванню. Вважала, що це буде нескладно, адже і так ходила в художню школу.
Ноутбук купили і мені, трохи пізніше подарували графічний планшет. Але насправді це було не так. Вчитися малювати в фотошопі було дуже важко.
Я довго не могла зреагувати в принади пошарового малювання, не розуміла, що таке “маски” і навіщо вони потрібні, довго вчила гарячі клавіші. Але розібралася.
Щотижня я і брати повинні були показати те, що зробили протягом тижня.
Хто б міг подумати, що через десять років я закінчу вуз і без проблем влаштуюся в одній з провідних архітектурних студій Європи?
До речі, брати в цьому році закунчують навчання, але їм вже запропонували роботу в якості програмістів в провідних IT-компаніях.
Тато, спасибі тобі за те, що змушував нас з братами тримати слово, працювати і вдосконалюватися.