«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Мрієте про аховий інстаграм? Вчіться фотографувати!

11 порад для тих, хто хоче зробити справді крутий кадр.

Як зробити відмінний знімок – на цю тему можна знайти безліч різних статей. Ми поділимось із вами, на наш погляд, важливими та ефективними порадами – з їх допомогою ви зможете зробити реально класні фотографії!

Фреймінг / Обрамлення (фото 1-4)
Використовуйте елементи навколо вас, щоб створити «природну рамку» для вашого об’єкта зйомки (зовсім необов’язково, щоб така «рамка» обрамляла об’єкт з усіх 4-х сторін). Це може бути вікно, дверний отвір, дерева або їх гілки, арка. Важливо: «рамка» не повинна «перетягнути» основний сенс кадру на себе.

Рух у кадрі (фото 5-8)
Якщо ви знімаєте об’єкт в русі, залишайте попереду нього вільний простір – так ваша фотографія буде більш динамічною.

Напрямок (фото 9-12)
Наш мозок читає інформацію зліва направо, тому найкраще розташувати смисловий центр в правій частині кадру.

Точка зйомки (фото 13-16)
Експериментуйте з перспективою (ракурсом) зйомки – так ви зможете не тільки показати інше бачення об’єкта, який фотографується, але і зловити таку точку, яка зробить сюжет на знімку оригінальним.

Негативний простір (фото 17-20)
На фотографії є ​​два простори:
- позитивний (на ньому зображений головний об’єкт зйомки);
- негативний (як правило, це задній план, фон).
Не забувайте враховувати, що зображено на негативному просторі, щоб він не згубив, а вигідно підкреслив зображений вами об’єкт.

Глибина (фото 21-24)
Цей елемент зробить ваш знімок більш об’ємним і насиченим. Для цього можна використовувати:
1) паралельні лінії, які при видаленні прямують до однієї точки;
2) туман або серпанок, які при видаленні стають все більш блідими; в цьому випадку фото здається ніби складеним з кількох шарів;
3) тональність кадру (передача обсягу за допомогою кольору: темні предмети здаються ближчими, а світлі – віддаленими);
4) глибину різкості (розмиття заднього плану (тла): в цьому випадку чіткі об’єкти сприймаються близькими, а розмиті – віддаленими).

Передній план (фото 25-28)
Бажаючи зробити кадр глибоким, не забувайте і про передній план: якщо ви додасте на нього який-небудь об’єкт, то глядач, дивлячись на ваше фото, буде відчувати себе учасником вашого сюжету.

Відображення і тінь (фото 29-32)
Ці елементи роблять знімок дуже цікавим, а іноді і драматичним. Також за допомогою відображення або тіні ви можете створити діалог між об’єктом зйомки і його відображенням (тінню).

Макрозйомка
Звучить трохи неправдоподібно, але факт є факт – крапля води на лінзі камери смартфона непогано справляється з роллю макро-об’єктива. Води на об’єктиві має бути зовсім небагато, причому бажано догодити краплею точно по центру або зайняти рідиною всю площу скла. В іншому випадку будете спостерігати кумедні спотворення.

«Золота» і «синя» години
«Золота година»  – це перша година після сходу і остання година перед заходом сонця. У цей час знижується контраст, світло стає м’яким, з більш теплим відтінком (фото 33-35).
«Синя година» триває 20-30 хвилин після заходу сонця і відразу ж після сходу сонця. У цей момент світло стає інтенсивно синім (фото 36-38).

Практика, практика і тільки потім – експерименти
Після того як ви освоїте головні правила композиції, не бійтеся їх порушувати – ефективно: так ви не тільки зможете отримати унікальний кадр, але і знайти свій стиль.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі