На межі бідності – вже половина українців
Ольга Богомолець констатує з елементом іронії: «Реформи» Уряду дійсно справили значний вплив на добробут українців: 64% наших громадян вважають, що матеріальне становище їхньої сім’ї за останній рік – погіршилося. Такі дані оприлюднило американське Агентство USAID. Соцопитування проводила міжнародна компанія GFK, опитавши понад 2400 українців по всій країні з 15 листопада по 14 грудня 2017 року». Про це вона написала у виданні «Лівий берег».
А відтак вона зазначає, що «за цими даними, у 48% громадян грошей ледве вистачає на харчі та одяг, і це означає, що половина країни вже опинилася на межі бідності. З них 14% економлять навіть на харчах. Одна з причин – це неконтрольоване зростання цін, і ця проблема на сьогодні є головною для 69% українців. Нагадаю, що одним з факторів інфляції стало скасування урядом з 1 липня 2017 року державного регулювання цін на товари першої необхідності, через що спекулянти та перекупники почали накручувати ціни та отримувати надприбутки за рахунок простих людей. Одні бідніли, інші в цей час багатіли».
Тому, на переконання Богомолець, «не дивно, що 71% опитаних вважають, що Україна рухається в неправильному напрямку. Майже стільки ж громадян не мають жодних ілюзій щодо покращення ситуації в цьому році: 42% опитаних вважають, що вона погіршиться, а 27% – що нічого не зміниться». Вона резюмує: «Недолугі «реформи» виявилися звичайним пограбунком людей. Українці гірше живуть, гірше харчуються, більше хворіють та вмирають. Мільйони з них тікають від таких «реформ» за кордон».
За спостереженням народного депутата, «настільки песимістичних настроїв у суспільстві не було з 90-х років». На її думку, протягом останнього часу «країна змінювалася в гірший бік».
Ольга Богомолець підкреслює, що «треба, нарешті, визнати: існуючий політичний клас нездатний ефективно керувати державою і не виведе її з кризи. Нам потрібна повна зміна політичних еліт, до влади мають прийти люди з державницьким мисленням, націлені на відродження країни та перетворенні її на могутню європейську державу: науковці, ефективні управлінці, галузеві фахівці, які досконально знають, що і як треба міняти для покращення життя в Україні».