«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

На Тернопільщині одна з громад МП офіційно перейшла до ПЦУ: як це відбувалося та чи важка ця процедура

Про перехід до помісної Церкви у громаді заговорили ще на етапі підготовки у столиці Об’єднавчого собору На Тернопільщині одна з громад Московського Патріархату офіційно перейшла до Помісної Православної Церкви України після Об’єднавчого собору. Ще дві парафії в області також провели збори, підтримали перехід і готові звернутися із клопотанням про долучення до ПЦУ.

У Трибухівцях п’ять церков. Дві до останнього часу входили до Московського Патріархату. Одна з них – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Парафіянка Марія Букачик згадує: про перехід до Помісної Церкви тут заговорили ще на етапі підготовки у столиці Об’єднавчого собору.

Марія Букачик, парафіянка церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці ПЦУ, розповіла: “Багато старших жіночок, їх слово автокефалія насторожувало. Пояснювали, що воно означає, звідки то слово, до чого ми йдемо – і вони нас сприймали нормально. Є такі люди, що діти їхні в АТО воюють, і кажуть – дальше терпіти не будемо. Прийшов час, і ми робимо своє. Так і проголосували”.

Підтримати таке рішення парафіяни попросили й тодішнього настоятеля церкви. Але той відмовився.

“Просили його. А він: “Ні, я не перейду, я не піду”. І так ми зробили збори третій раз офіційно, під розписку. Подали в сільську раду. Люди самі хотіли переходити, не хотіли Московського Патріархату”, – говорить старший брат церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці ПЦУ Степан Бойко.

Новим настоятелем став протоієрей Степан Татарин. Раніше він правив у храмах Київського Патріархату. Перше богослужіння провели рідною мовою.

“Перше богослужіння за такий довгий час українською мовою, де люди молилися за українське військо, за багатостраждальну нашу Україну. За стільки років православні в Трибухівцях об’єдналися як єдина Христова сім’я”, – каже настоятель.

Парафіяни останньої з Церков Московського Патріархату в Трибухівцях теж провели збори і вже зголосилися перейти до помісної. Так само й у селі Кордишів. У багатьох інших парафіях МП також обговорюють перехід.

При цьому архієпископ Тернопільський і Кременецький, керівник Тернопільської єпархії ПЦУ Нестор наголошує, людей ні до чого не змушують: “Звичайно, що ніхто їх не заставляє, і на громади не чиниться жодного тиску. Нам не потрібна штучно об’єднана Церква. Нам потрібні переконані люди, які хочуть розбудовувати Українську Церкву в єдності, в вірі і любові до Бога і до власного народу”.

За словами керівника Тернопільської єпархії, після початку російської агресії 11- церковних громад в області перейшли із Московського Патріархату тоді ще до Київського.

Тереза Костецька, Олена Вербицька, Тернопільcька область

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі