Намагаємось харчуватися правильно, а виходить як завжди
Ось кілька принципів, які точно варто викреслити зі свого уявлення про «чисту» їжу.
Яблучний сік з пакету ― корисна альтернатива газованій воді
Яблучний сік здається нешкідливим і ми з задоволенням замінюємо ним шкідливу газовану воду. Насправді в соку навіть трохи більше калорій, ніж в Coca-Cola.
Якщо ви дійсно стежите за харчуванням, то краще пити чисту воду, відмовившись і від пакетованих напоїв, і від солодких напоїв.
Свіжі овочі корисніші приготованих
Виявляється, варені овочі за деякими позиціями виграють у свіжих. Наприклад, у вареній моркві більше корисних каротиноїдів. А в тушкованих або приготованих на пару томатах більше необхідних лікопинів.
Це, звичайно, не означає, що потрібно харчуватися тільки вареними овочами. Але і забувати про них не варто.
Суші можна їсти на будь-якій дієті
Навіть люди, які стежать за кількістю вуглеводів в їжі, чомусь воліють замовляти в ресторані суші, вважаючи їх корисною альтернативою іншим стравам. Насправді порція ролів з лососем містить більше вуглеводів, ніж бургер. Правда, останній калорійніший.
Якщо хочеться схуднути, доведеться вибирати щось менш шкідливе для фігури.
Соєвий соус ― корисна заміна солі
Замінювати соєвим соусом сіль дієтологи не рекомендують. Інакше тільки за один похід в японський ресторан можна, не помітивши, з’їсти кілька денних норм солі.
Краще вже трохи посолити їжу звичайною сіллю, ніж вірити в корисність такої заміни.
Замість цукру кладемо мед
Всі знають, що цукор шкідливий не тільки для фігури, але і для здоров’я в цілому. Тому ми кладемо мед у все, що хочеться підсолодити. В дійсності ж він ще калорійніший, ніж цукор.
Різниця, звичайно, не величезна, але зайві сантиметри в талії вона точно додасть.
Сухофрукти ― прекрасний перекус
При сушінні фрукти втрачають до 80 % вітамінів і антиоксидантів. Отже, вибираючи меню для перекусів, краще віддавати перевагу свіжим фруктам.
До речі, суха версія фруктів ще небезпечна тим, що недобросовісні виробники додають солодкий сироп, зменшуючи тим самим користь продукту.
Попкорн ― це не здорове харчування
Вчені довели, що приготований в машині на гарячому повітрі попкорн ― здорова і корисна їжа. У чашці попкорну міститься майже в 2 рази більше антиоксидантів, (поліфенолів), ніж в порції будь-яких фруктів або овочів. Крім того, попкорн містить у собі корисну клітковину.
Відрами їсти його не варто, але чашка попкорну стане відмінним перекусом.
Сир ― ворог № 1 для всіх тих, що худнуть
Більшість дієт передбачає, що про сир краще забути з-за великої кількості в ньому жирів і калорій. Насправді в розумних межах його можна вживати навіть на строгій дієті. Сир ― один з рекордсменів за змістом кальцію.
Ще в ньому міститься лінолева кислота, яка блокує накопичення жиру організмом і допомагає йому худнути.
Алкоголь в будь-яких кількостях шкідливий
Один з міфів про правильне харчування свідчить, що алкоголь має зникнути назавжди з життя людини, яка стежить за здоров’ям. Однак, вино теж містить в собі корисні речовини. Наприклад, у червоному напої є велика кількість поліфенолів, які відповідають за роботу судин.
Але потрібно чітко дотримуватися правила одного келиха.
Корисні олії поліпшують будь-яку їжу
Кокосова, лляна, гарбузова та інші олії стали вірними супутниками всіх, хто намагається правильно харчуватися. Багато хто, не замислюючись, використовують їх при приготуванні їжі. Але не все так просто. Наприклад, лляна олія при нагріванні перетворюється на отруту з-за великої кількості ненасичених кислот.
Деякі олії можна вживати тільки в «сирому» вигляді.
Знежирені продукти корисніші
Стежачи за вагою, багато повністю переходять на знежирені продукти. Насправді в них часто міститься навіть більше калорій, ніж у звичайних. Адже, якщо прибрати жир, який надає смак, то його потрібно чимось замінити. Крім того, у них менше вітамінів і корисних мікроелементів.
Наприклад, всі молочні продукти містять жиророзчинні вітаміни D, Е, А і К. Немає жиру ― немає вітамінів.