Наркоманія поглинає Україну: жахливі цифри
Міністерство охорони здоров'я озвучило просто жахаючі цифри кількості наркозалежних. Понад 300 тисяч людей вживають ін'єкційні наркотики. За оцінювальними даними, в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики, а якщо ураховувати поширення нових форм наркотичних речовин, то кількість осіб, які мають залежність від наркотиків, набагато більша, - говорить начальник сектору замісної підтримувальної терапії державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ірина Іванчук.
До таких наркотиків відносять опіоїди та стимулятори. "Переважно це молоді люди працездатного віку, і більшість з них вже має синдром залежності від цих речовин. Водночас ми розуміємо, що протягом останніх років в Україні відбувається зміна наркосцени, з'являються нові психоактивні речовини з різними шляхами вживання, тому кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін'єкційним шляхом, наразі невідома", - додала Іванчук.
За словами фахівця, такий спосіб життя призводить до стрімкого поширення серед населення таких важких та невиліковних хвороб як ВІЛ/СНІД, гепатити та інші інфекції, що передаються статевим шляхом. За словами експерта, зв'язок у цьому випадку зумовлений використанням нестерильних інструментів при ін'єкціному вживанні, а також небезпечними сексуальними практиками, які поширені у наркозалежної молоді, зокрема вживання нароктиків під час сексу. На її переконання, зараз важливо попереджувати також і негативні наслідки вживання наркотиків, тому необхідно забезпечити доступ до програм профілактики, доступ молоді до презервативів, діагностику ВІЛ та лікування, яке довело свою ефективність.
Психологи звертають увагу батьків на проблеми молоді
Психологи звертаються до українських батьків та радять уважніше придивитися до своєї дитини, більше цікавитись її вподобаннями, дозвіллям та знати їх коло друзів та знайомих. Адже вживання наркотиків має і соціально-психологічні наслідки.
"Суттєво порушуються функції, які потрібні для навчання молодої люди. Виникають ситуації, коли батьки забирають дітей з учбових закладів чи переводять їх до простіших, щоб дитина могла завершити освіту. Коли дитина починає вживати такі наркотичні засобі, як амфетаміни, марихуану чи солі, дитині важко вчитися", - сказала психолог Київської міської наркологічної клінічної лікарні "Соціотерапія" Оксана Придатко.