Не повторюйте помилок: українці назвали головні недоліки роботи за кордоном
На сьогоднішній день у соціальних мережах все частіше з'являються історії українців про невдалий досвід роботи за кордоном, передає "5 канал".
І для того, щоб уберегти від помилок інших, заробітчани використовують усі доступні джерела передачі інформації. Приміром, вони самостійно знімають свої розповіді на телефони і викладають для загального перегляду в соцмережі. При цьому на відеозаписах українці відразу наводять приклади одкровень працівників.
"Близько 1 години ночі ми заснули вчора. І сьогодні в 6 ранку підйом. В 6:45 ми вже виїжджаємо, і знову цілий день робота. Поспали 5:00 і знову на поле, працювати цілий день", - розповідає українець, який працює за кордоном.
"Друзі, я вас трохи розчарую. Зніміть рожеві окуляри", - закликає інший громадянин України, добровільно повідомляючи в соціальній мережі про реальну ситуацію на заробітках у Польщі.
Крім того, можна в окремі блоки можна згрупувати повідомлення про невідповідні умови проживання, виплату зарплати та інші "сюрпризи".
У свою чергу український адвокат Едуард Ковтун пояснює, що зазвичай так відбувається, тому що у трудових мігрантів можливості для захисту своїх прав досить обмежені.
"По-перше, це нелегальне становище самого мігранта, що позбавляє його можливості звернутися у судові органи в тих країнах. По-друге, незнання мови, незнання менталітету позбавляє можливості розуміти, як захищати свої права", - підкреслив Едуард Ковтун.
До речі, економічна криза, зростання цін, інфляція і захмарні тарифи на комунальні послуги - всім цим бідам України уряд і профільні міністерства знайшли просте, але не зовсім логічне пояснення: відплив робочої сили за кордон. Однак чиновники забули, що саме трудові мігранти переказують на батьківщину рекордні суми коштів, тим самим даючи шанс утриматися на плаву.