Нічні чергування: чому робота вночі вкрай небезпечна для здоров'я
Лікарі, поліцейські і безліч інших професій, на жаль, не обходяться без нічних змін. Проте, вчені стверджують, що це дуже шкідливо для здоров'я і може стати причиною серйозних недуг. Наприклад, діабету або серцево-судинних захворювань. Крім того, робота вночі знижує інтелектуальні здібності людини, інформує Ukr.Media.
Однак, це ще квіточки. Адже відомо, що нічний сон і особливо - по режиму, допомагає відновлюватися мозку і м'яким тканинам, регенерує пошкодження. Так от, людина, яка не спить вночі і працює, втрачає цю можливість. Неспання вночі призводить до посилення окислювальних процесів в організмі і руйнує ДНК. Це, в свою чергу, стає причиною хронічних захворювань.
Вчені провели дослідження на групі лікарів, які часто виходили на роботу в нічні зміни. Зразки крові у них брали після повноцінного сну, а потім - після нічних змін. Порівняльний аналіз показав, що число розривів молекул ДНК у зразках людей, які працювали вночі, набагато вище. І регенеруватися організм не може.
Вчені відзначили, що негативні ефекти, викликані неспанням в нічний час, можуть призвести до розвитку серцево-судинних захворювань і діабету. При цьому для запуску генетичних порушень в організмі достатньо всього однієї безсонної ночі.
До речі, повноцінний сон вночі є головною умовою для збереження рівня свого інтелекту.