«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Ніякої безкоштовної робочої сили: як бути з тестовим завданням перед співбесідою

Часто роботодавці не допускають вас до співбесіди, якщо ви не виконаєте спеціальне тестове завдання. Але деякі недобросовісні роботодавці під прикриттям тестових завдань просто використовують кандидатів в якості безкоштовної робочої сили. А перед спілкуванням з роботодавцем не забудьте почитати - вдала співбесіда: які питання важливо задати роботодавцю. Work.ua розповідає про те, як не попастися на таку вудку і не стати безкоштовною робочою силою.

Що ж робити, якщо пропонують виконати тестове завдання?

Відмовлятися безглуздо, адже так шанси обійняти бажану посаду прагнуть до нуля. Та й бачити в кожній такій пропозиції підступ неправильно.

Тому, якщо вас не просять створити повноцінний сайт, написати завершену програму або перекласти об'ємний текст – сміливо беріться за справу.

А наступні поради допоможуть захистити вашу інтелектуальну працю:

Укладіть з потенційним роботодавцем угоду про правила використання твору в письмовій формі. Якщо ви дизайнер, обов'язково розмістіть на роботі досить великі водяні знаки.

Ви копірайтер або перекладач?

Надішліть текст у вигляді звичайного зображення. Не погоджуйтеся робити об'ємні тестові завдання, які відразу можна буде використовувати. Спробуйте домовитися з роботодавцем про те, що якщо ваше тестове завдання виявиться корисним компанії, то воно має бути оплачено незалежно від того, візьмуть вас на роботу чи ні. Бути впевненим, що найманий фахівець – не кіт в мішку, а зрілий професіонал, – зрозуміле бажання адекватного роботодавця. А успішне виконання тестового завдання допоможе вам виділитися серед інших кандидатів і суттєво підвищить шанси влаштуватися на хорошу роботу. Так що не соромтеся поділитися частинкою свого таланту.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі