Обіцянки чи цяцянки: рейтинг відповідальності волинських депутатів
Загалом у регіоні п'ять мажоритарників, очолює рейтинг Ігор Гузь: із 83 своїх обіцянок він виконав 39, а 13 – провалив, - повідомляє Слово і Діло. Останню обіцянку Гузь дав тиждень тому, щоправда, вона не належить до компетенції народного депутата: знайти фінансування для облаштування у Володимирі-Волинському та Нововолинську урбаністичних просторів. Йдеться про створення сучасних просторів на місці занедбаних територій – облаштування скверів, парків і вулиць.
У грудні народний депутат не виконав обіцянку організувати в Києві страйк, якщо влада намагатиметься заморозити будівництво 10-ї Нововолинської шахти. Гузь заявляв, що 10 млн грн, передбачені на шахту, фактично означають скорочення штату, консервацію або закриття. Незважаючи на те, що фінансування не було збільшене, обіцяний страйк шахтарів у столиці так і не відбувся. Зате Гузь, як і обіцяв, 1 березня проголосував за законопроект про антикорупційний суд.
Друге і третє місце в рейтингу ділять Ігор Лапін і Степан Івахів: у обох виконано 33 % обіцянок. Лапін обіцяв, зокрема, підтримувати будь-які подання генерального прокурора на зняття недоторканності з народних депутатів.
"Ми, коли йшли до парламенту, ми всі говорили про зняття депутатської недоторканності", – зазначив він.
Депутат також обіцяв проголосувати за зміни до законодавства, що дозволяють посадити екс-президента Віктора Януковича.
Івахів провалив свою передвиборчу обіцянку внести до Верховної Ради законопроект про зменшення кількості чиновників. У 2015 році він проголосував за проект закону "Про державну службу", який передбачає скорочення чисельності державних службовців, однак своїх ініціатив так і не вніс.
Четверте місце в рейтингу посіла Ірина Констанкевич, яка виконала 20 % своїх обіцянок. А замикає рейтинг Сергій Мартиняк. У 2016 році народний депутат провалив обіцянку сприяти європейській інтеграції України – в Раді він не голосував за відповідні законопроекти.
Детальніше – на інфографіці.