Паспортні реформи: коли картки замінять книжечки
Про це йшлося під час ефіру програми «Тема дня» телеканалу «Нова Волинь» 11 квітня, - пише ІА Волинські новини.
Директорка луцького ЦНАПу Лариса Карп’як зазначила, що продовження терміну дії паперового паспорта громадянина України буде залежати, насамперед, від технічних можливостей центрів, які видають документи.
ID-картку зараз виготовляють для осіб, які вперше (при досягненні 14-річного віку) отримують паспорт громадянина України, а також у випадку пошкодження чи втрати документа. Одночасно користуватися двома паспортами (і книжечкою, і ID-карткою) не можна.
Як зауважила Лариса Карп’як, суттєвою перевагою ID-картки є те, що, окрім візуальної інформації, вона містить змінні дані, які заносяться на електронний чіп. Невдовзі це дозволить укласти єдиний демографічний реєстр України.
«У перспективі вибори також проходитимуть завдяки зчитуванню інформації з ID-картки. Своєю чергою, недоліком такої форми документу може бути те, що поки не всі державні установи мають можливості для зчитування інформації з електронного чіпу. Також зараз до картки окремо додається витяг про реєстрацію або довідка з місця реєстрації», – сказала директорка ЦНАПу.
Вона розповіла, що в луцькому центрі немає черг на видачу ID-карток. Черги формуються з охочих отримати паспорт громадянина України закордонного зразка. Усе через те, що обидва документи виготовляють на одному обладнанні.
Аби розформувати черги, у ЦНАПі діє система попереднього запису на оформлення закордонного паспорта.
«Записатися можна кожного дня у приміщенні ЦНАПу. Наші працівники відразу перевіряють наявність усіх необхідних документів, щоби потім не було труднощів при оформленні паспорта. Зараз у нас розписано все на 2 тижні вперед, а у день ми приймає близько 30 осіб», – зауважила Лариса Карп’як.
Окрім того, вона наголосила, що затримок із виготовлення паспортів немає. Також у випадку, якщо особа скористалася іншою послугою центру, наприклад шлюбом за добу, їй відразу пропонують оформити ID-картку.