«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Патріарх Філарет похвалив Зеленського і Коломойського, а Порошенка звинуватив у зриві домовленостей

Патріарх Філарет у своєму зверненні до всієї української православної пастви похвалив новообраного президента Володимира Зеленського та олігарха Ігоря Коломойського на ряду з критикою Петра Порошенка.

Філарет у зверненні наголосив, що служить Церкві не заради влади.

“Я служив, служу і буду служити Богові і Церкві до кінця мого життя, хоча моя твердість, цілеспрямованість і наполегливість багатьма сприймається як владолюбство і амбітність. Але ніхто не може заперечувати, що результатом є Київський Патріархат, – каже патріарх.

Філарет додав, що якби він не створив Київський патріархат, то й мови про Томосі не йшлося.

“Це бачать не тільки церковні діячі, а й світські, і такі, як новообраний Президент України В. Зеленський і бізнесмен В. Коломойський та інші”, – заявив патріарх.

Він звинуватив предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія у відмові від домовленостей, досягнутих під час Об’єднавчого собору 15 грудня.

За словами Філарета, Єпіфаній лише на публіці говорить про єдність. На ділі ж лякає відкликанням Томосу і робить все, щоб це сталося.

Перед собором, при президентові Порошенку було домовлено, каже Філарет, що Єпіфаній відповідає лише за зовнішнє представництво, а він повинен був відповідати за внутрішнє життя церкви в країні.

За його словами зараз Петро Порошенко відступив від домовленостей і за фактом дав згоду на ліквідацію Київського патріархату.

Філарет додав, що відмова від Київського патріархату був вимогою Вселенського патріархату і чисто ситуативною. Патріарх додає, що скасувати рішення про створення Київського патріархату може тільки Помісний Собор цієї церкви. “Такого собору не було. Значить, Київський патріархат залишається”.

Джерело

 

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі