Підприємці Ковеля перекрили міжнародну трасу (ФОТО)
Серед головних вимог підприємців: звільнення директора Сороки та створення комунальних ринків. Цього разу акція попереджувальна і тривала до 16 години. - пише видання «Волинські новини».
Перекриття пройшло мирно, «швидкі» та рейсові автобуси протестувальники пропускали.
Зазначимо, з 1 січня ТОВ «Ковельський госпрозрахунковий ринок», який керує ринками міста, підвищив орендну плату для підприємців з 50 до 70 гривень. Підприємці обурились, адже в міський бюджет організація платить лише 10-15 гривень за «квадрат», весь прибуток залишаючи собі. Люди кажуть, що підстав для підвищення орендної плати немає, адже останнім часом місто не підвищувало тарифи для підприємства.
У директора ТОВ Петра Сороки просили надати калькуляцію витрат на обслуговування ринку, проте останній інформацію не надав, заявивши, що це комерційна таємниця.
«Крім необґрунтовано високих цін оренди, упродовж тривалого часу на людей здійснюється тиск, торгові контейнери відмикають від електропостачання та погрожують виставити їх з ринку», – розповів голова фракції УКРОП у Ковельській міській раді, керівник громадської організації «Підприємців та працівників приватного сектору міста Ковель» Ігор Пініс, інформують у прес-службі волинського УКРОПу.
За словами депутата, волинська облспоживспілка підняла орендну плату підприємцям, які працюють на Ковельському ринку без жодних пояснень.
«Підприємці звернулися до міського голови Олега Кіндера. Очільник міста пообіцяв посприяти вирішенню даного питання, проте досі нічого не відбулося. На трьохсторонній зустрічі між директором ринку, підприємцями та представниками влади міста вирішили запросити до обговорення заступника голови Волинської облспоживспілки Володимира Горгута. Однак він це ігнорує», – зазначив Ігор Пініс.
Додає: спілка працівників приватного сектору – це єдина організація міста, яка захищає права підприємців.
«Підприємці написали лист у якому йшлося про те, що через ігнорування їхніх звернень та тиск вони змушені будуть перейти до акцій протесту. У цих вимогах ми їх підтримуємо та спільно прагнемо аби в Ковелі був створений комунальний ринок і щоб підприємці платили гроші не облспоживспілці, а в бюджет міста, щоб їхні права були захищені», – підкреслив депутат.
До слова: облспоживспілка заключає договір із підприємцями лише на рік і впевненості людей у продовженні цього договору немає. За словами Ігоря Пініса, якщо буде створене комунальне підприємство, яке буде опікуватися ринками, то вони заключають договори на 5 років.
«За весь час, поки ринком керує облспоживспілка, територія не була облаштована. Ті кошти за оренду, які платили люди використовували невідомо куди. Якщо в Ковелі працюватиме комунальне підприємство, то підприємці зможуть стабільно працювати та будуть впевненими у своєму майбутньому», - резюмував депутат.