«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Пояснили, як функціонуватиме волинська електронна медицина

У Луцьку презентували медичну інформаційну систему «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області». Презентація технічної новації відбулася 22 березня на базі Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги №2.

Паперові картки пацієнтів крок за кроком відходять у минуле. Адже Волинь обрала курс на перехід у цифровий формат в галузі медицини, - пише Волинська правда. Саме з цією метою в області створили медичну інформаційну систему, яка забезпечує надання потрібної інформації про стан здоров’я людини в потрібному місці і в потрібний час в захищеній електронній формі.  Створення та впровадження цієї системи стало можливим завдяки провадженню ІТ-компоненту Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей», який реалізовують в межах нашого краю.

Начальник управління охорони здоровя Волинської ОДА, заступник голови Групи управління Субпроектом «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» Ігор Ващенюк розповів, що уся інформація збиратиметься та зберігатиметься на одному центральному сервері, тому навіть її втрати на носіях в амбулаторії чи лікарні не означатиме її повне знищення.

За словами головного медика області, нині на Волині з реєстром працюють понад 600 медиків. До нього підключені всі амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (140), ЦПМСД (20), районні, центральні районні та міські лікарні й Волинська обласна клінічна лікарня – загалом 181 заклад. Станом на 22 березня реєстр налічує вже 239 360 пацієнтів.

Консультант з інформаційних технологій Субпроекту Дмитро Киращук додав, що спочатку це мав бути реєстр лише кардіохворих. Але у процесі його розробки зрозуміли, що цього буде замало, тому функціонал розширили, аби максимально покрити потреби сімейного лікаря.

За його словами, до кожної електронної картки є можливість приєднати файли різних форматів, для прикладу – скан-копію традиційної паперової картки пацієнта тощо.

Заступник головного лікаря Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Віктор Пахарчук уже практично продемонстрував, як працює реєстр та як вносять інформацію в нього. Зареєструвати пацієнта в електронному реєстрі медики можуть лише зі згоди самого пацієнта, право ж доступу мають лише лікарі.

«Якщо пацієнт спочатку звернувся до нас зі скаргою на певне захворювання, а потім поїхав, для прикладу, у якесь село і вже там звернувся за медичною допомогою у амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, то він дає згоду на введення персональних даних і лікар зможе бачити, коли, в якого спеціаліста і яке лікування цей пацієнт отримував», – пояснив медик.

Окрім того, під час презентації медичної інформаційної системи повідомили, що реєстр надає можливість реєструвати заклади охорони здоров’я, лікарів та декларації між пацієнтом і лікарем в системі eHealth. Ініціатори впровадження реєстру сподіваються, що згодом вдасться трансформувати його в Єдину систему електронної охорони здоров’я Волинської області.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі