«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Порошенко подякував російськомовним громадянам за розуміння важливості підтримки державної мови

Глава держави Петро Порошенко подякував російськомовним громадянам за те, що вони «із розумінням ставляться» до необхідності підтримки української мови. Новий закон ніяк не зазіхає на права нацменшин, водночас розквіт державної мови після століть русифікації – місія, яку потрібно завершити.

На цьому Порошенко наголосив у своїй заяві щодо ухвалення закону про мови, трансляцію вів телеканал ZIK.

Процитувавши слова Ліни Костенко «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову», він наголосив: за останні п’ять років Україна «вийшла з передінфарктного стану». Зараз державною «говорить» уже якісний інформаційний продукт – кіно, книга, радіо та телебачення.

«Розквіт української мови після століть тотальної русифікації – місія, яку належить звершити», – переконаний Порошенко.

Однак, він зауважив: важливою є і повага до людей, які розмовляють російською чи іншими мовами нацменшин.

«Це європейська практика, якої ми дотримуємось і будемо дотримуватись. Люди доволі швидко переконаються, що новий закон на це ніяк не зазіхає. Я хотів би подякувати більшості російськомовних громадян за те, що вони із розумінням ставляться до необхідності підтримки української», – підкреслив Глава держави.

Водночас він зізнався: сам вивчив українську уже у зрілому віці.

«Робота над законом тривала кілька років, з нього прибрали каральні інспекції та структури, які б могли тиснути на бізнес. Текст став гармонійним та збалансованим. Я підпишу закон щойно він мені надійде. Зауважте, що ухвалення закону ми свідомо винесли за рамки виборчої кампанії, бо насправді він не про вибори, він про мову, нашу, українську», – підкреслив Петро Порошенко. 

Як повідомлялось раніше, Народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом. Проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д під час пленарного засідання ВРУпідтримали 278 обранців. 

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі