«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Позитивне мислення — сміття: 15 правил від психолога

Психолог Євгеній Веритов і його 15 життєвих уроків.

Працюючи гештальт-терапевтом, я виділив для себе декілька важливих речей. Хоча і звучать вони досить просто, але дуже впливають на те, що з нами відбувається.

Ось мій набір гештальт-лайфхаків, які, можливо, колись допоможуть зробити ваше життя кращим.

1. Люди ведуть себе так, як ведуть, і роблять те, що роблять, не тому що вони такі сволоти, а тому що їх такими зробили. Навіть найсправжнісінька сволота пройшла певний шлях, перш ніж нею стати, і, можливо, просто не розуміє, що можна діяти якось інакше.

Це усвідомлення добре впливає на вміння приймати людей. Особливо добре це усвідомлення допомагає приймати батьків і відпускати якісь свої дитячі історії.

2. Тим не менш ви не зобов’язані приймати тих, хто вам не подобається. Вміння не приймати — не менш важливе, ніж уміння приймати.

Взагалі, не мати без необхідності справ з людьми, які вам не подобаються — здорова і корисна практика.

3. Промовляйте людям те, що ви відчуваєте. Привчайте людей до того, що ви — людина, яка промовляє свої почуття. Цим ви, в перспективі, зробите добре і собі, і їм. Навіть, якщо ви думаєте, що це не так. Навіть, якщо вони поки думають, що це не так.

4. Коли ви з’ясовуйте свої почуття — користуйтеся формулюванням «я відчуваю образу» замість формулювання «ти – козел». Тоді вас почують з більшою ймовірністю.

Це правило набагато цінніше, ніж ви думаєте. Навіть, якщо ви думаєте, що це правило цінне, — воно все одно цінніше, ніж ви думаєте.

5. Довіра до іншого — це цінний подарунок, який ви робите в першу чергу, самому собі.

6. Процеси, які в нас відбуваються, навіть, якщо вони нам не подобаються, виконують якусь важливу для нас функцію. Просто іноді вони конфліктують, або захищають нас не тільки від неприємного досвіду, але ще і від важливого.

7. Позитивне мислення — сміття. Воно відволікає від реальних проблем і реальних завдань.

8. Нам важко з тими речами, які змінюють наші уявлення про себе. Навіть, якщо вони змінюють їх в кращу сторону. Такий ось парадокс.

9. Не запитуйте – «невже людина може так думати/відчувати/вчиняти?» Так, може. Вона ще і не так може чинити. Людина — взагалі дивна річ.

10. Якщо ви ігноруєте свої почуття і емоції, то ваша психіка обов’язково дасть вам здачі. Якщо вона поки ще цього не зробила, значить, вона накопичує сили, щоб дати щиглика сильніше.

11. Пєлєвін був правий: розібратися, чому ви опинилися в дупі, і вибратися з неї — це, найчастіше, два незалежних один від одного процеси.

Якщо для того, щоб вибратися з дупи, вам знадобиться розібратися, як ви в ній опинилися — ви розберетеся. Так що краще відразу орієнтуйтеся на «вибратися».

12. Батьків можна не любити. Так, маму і тата можна не любити. А можна і любити.

13. Добре, коли ваші почуття, цінності та думки поважають, але, взагалі-то, ніхто не зобов’язаний цього робити. Якщо ви думаєте інакше, то, швидше за все, вам доведеться важко.

14. Те, про що ми не знаємо, керує нами більше, ніж те, що ми собі знаємо.

15. Читати книжки з психології — дуже захоплювальне заняття. Але якщо ви хочете результату, і самі не хочете ставати психологом — краще запишіться до того, хто ці книжки вже давно прочитав і благополучно забув.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі