Правила посадки озимого часнику: маленькі хитрощі для великих гoлoвок
Часник не просто спеція, затребувана в кухнях всього світу, що додає стравам чудовий аромат, це ще і справжня знахідка для нашого здоров’я. Джерело
Його щоденне вживання забезпечить вас надійним імунітетом, міцними зубами, здоровим сеpцем і чистою печінкою.
Практика показує, що при озимій посадці головки виростають помітно більші і щільніші.
Ми розповімо, коли і як садити озимий часник в 2018 році і які тонкощі слід врахувати, щоб отримати завидний урожай.
Посадка озимого часнику в 2018 році
Вважається, що садити часник восени необхідно за три тижні до настання перших морозів. Зубчики часнику, посаджені пізніше цього часу, не встигають вкоренитися, а при більш ранній посадці молоді паростки можуть загuнути від морозів.
Результати досліджень підтверджують, що до настання зими зубок часнику повинен мати 12-18 корінців довжиною 5-10 см. Для розвитку такої кореневої системи потрібно приблизно 35-45 днів.
У північних регіонах посадка озимого часнику починається вже у вересні. Фахівці радять робити це на спадаючому Місяці, коли нічне світило проходить через родючі знаки зодіаку.
За місячним календарем садівників кращі дні посадки озимого часнику в 2018 році: 11, 12, 13, 14, 15, 16, 25, 26, 29 і 30 жовтня. Заборонені дні для посадки в жовтні: 8, 9, 10 і 24 жовтня.
Підготовка грядки під озимий часник
Часник досить примхливий до вибору грунту і місця для посадки. Готуючи ділянку, слід пам’ятати про всі переваги цієї культури.
Найкращим чином овоч приживається на суглинних і чорноземних грунтах з нейтральною кислотністю. Місце має бути сонячним і відкритим.
Якщо щорічно садити часник на одній і тій же грядці, то з кожним роком урожай буде тішити вас все менше і менше. Тому, якщо є можливість, міняйте місце його посадки хоча б раз в 2-3 року.
Краще, якщо до часнику на грядці росли томати, огірки, бобові культури. Також хорошими попередниками часнику можуть бути рання капуста, кабачки, гарбуз. У місцях, які були зайняті раніше картоплею або цибулею, висаджувати часник не рекомендують.
ЯК ВИСАДЖУВАТИ ЧАСНИК
Підготовка ґрунту
Найкраще для підживлення підійде торф, з яким потрібно перекопати землю на багнет лопати. І додати 20-30 г суперфосфату і 20 г калійної добрива на один квадратний метр.
Перед посадкою можна додати аміачної селітри – 10 г на квадратний метр.
Глибина копання повинна становити не менше 20 см.
Формування грядки
Ідеальна грядка для озимого часнику буде шириною до 1 метра і висотою до 25 см.
Час на усадку
Грядку потрібно залишити в спокої, поки грунт не осів після перекопування. Якщо опадів у вересні випадає небагато, то для кращої усадки кілька разів полів приготовлену грядку водою.
Обробка грунту
З метою профілактики захворювань часнику обробив землю розчином мідного купоросу (1 столову ложку речовини розведіть в 10 літрах води). Отриманим розчином за допомогою лійки полийте всю площу грядки. Потім прикрийте її плівкою.
Підготовка часнику до посадки
Розбираємо гoловку на зубки.
Уважно огляньте часник і розберіть гoловки на окремі зубчики, з яких відберіть для посадки найбільші, здорові.
Дезінфікуємо
Відібрані зубчики замочіть на 1-2 хвилини в 1% -ому розчині мідного купоросу. Для протuмікробної обробки також добре підходять розчин марганцівки, препарат «Фiтоспорiн-М» і настій золи. В такому випадку обробка триватиме 30 хвилин.
Посадка озимого часнику
Робимо лунки
Намітьте на заздалегідь підготовленій грядці місце посадки озимого часнику.
Для цього палицею зробіть в землі лунки на відстані 10 см один від одного. Глибина лунок – від 7 до 10 см в залежності від методу та часу посадки. Відстань між рядами – 20-25 см.
Між тим, деякі агрономи радять садити часник і на велику глибину. Особливо якщо ви запізнюєтеся з посадкою, а через кілька днів уже можливі заморозки.
Заглиблюють зубки
Не забудьте звільнити зубчики від «материнського» денця, щоб воно не затримувало зростання.
Укладіть зубчики часнику в підготовлені лунки.
Вдавлювати їх в землю не варто, так як це затримує коренеутворення.
Обробляємо землю
Якщо земля суха, можна полити її рожевим розчином марганцівки.
Засипаємо ями
Закривати лунки необхідно перепрілим компостом.
Мульчуємо грядку
Оптимальний шар мульчі – близько 5 см. Для мульчування найкраще використовувати торф, хвойні голки або опале листя.
Для затримання снігу на грядках (тобто створення теплої ковдри) розкладіть зверху хмиз. Навесні не забудь прибрати мульчу!
Тепер ви знаєте, як правильно посадити озимий часник. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам наступного літа отримати відмінний урожай цієї цілющої рослини.