«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Правила здорового сну

Третину свого життя людина проводить уві сні. Уві сні ми відпочиваємо, ростемо, набираємося сил, робимо геніальні відкриття. Каким же має бути місце для сну? З чого повинна складатися подушка? І взагалі, чи потрібна вона в спальні?

Якою має бути спальня?
Щоб сон був здоровим і міцним спальня повинна мати:

Щільні штори.

Якщо вікна не захищені від світла, проникаючого з вулиці (від вуличних ліхтарів або неонової реклами), в приміщенні створюється так зване світлове забруднення, яке заважає виробленню мелатонина (гормону сну, що виробляється в темний час доби).

Мінімум кімнатних рослин.

Квіти в горщиках, безумовно, прикрашають приміщення, але і привносять до нього свою енергетику. Не варто забувати про це, вибираючи рослину для спальні. Уникайте кактусів, папоротей і сукулентів — ці рослини прозвали «вампірами» за їх здатність поглинати чужу енергію. Якщо в офісі, біля монітора телевізора або комп’ютера, вони доречні, то в спальні — ні.

Без дзеркал.

Прибічники фэн-шуй вважають, що спальне місце не повинне відбиватися ні в дзеркалах, ні у будь-якій іншій відзеркалювальній поверхні. Річ у тому, що прозора гладінь — утілює собою стихію води, яка давить на підсвідомість, погрожуючи будь-якої хвилини «обрушитися» на сплячу людину. Ось чому сон в такій спальні зазвичай тривожний, а людина — неспокійна і така, що не виспався.

Без техніки.

Навіть у вимкненому виді (але не висмикнуті з розетки) електропобутові прилади створюють навкруги собі електростатичне поле. Особливо, це стосується телевізорів і комп’ютерів, що причаїлися в режимі очікування.

Електростатичне поле насичує повітря позитивними іонами, які при вдиху потрапляють в легені, а звідти з кров’ю розносяться по усьому організму, міняючи електричний заряд кожної клітинки. Це призводить до зниження імунітету, нервового виснаження, підвищення тривожності, дратівливості і безсоння.

джерело: https://m.epochtimes.com.br

Яким повинен бути матрац?
Навіть у горизонтальному положенні хребет людини випробовує навантаження. Не таку велику, як скажемо, у вертикальному положенні, але все таки на кожен хребетно-руховий сегмент доводиться по 20-25 кг ваги. Ось чому матрац для сну краще всього вибирати ортопедичний.

Такі меблі дозволяють зняти навантаження з окремо взятих сегментів і розподілити воно рівномірно. Якщо ж немає можливості купити спеціальний матрац — не біда. Фахівці вважають, що опорно-руховий апарату цілком успішно може відпочити і на звичайному матраці, якщо, звичайно, він розстелений не в гамаку, а на рівній поверхні ліжка.

Чи потрібна подушка?
Багато прибічників здорового способу життя закликають відмовлятися від подушок, які нібито шкодять здоров’ю спини. Проте, вертебрологи вважають, що відмовлятися від подушки безглуздо і навіть шкідливо, оскільки її завдання — підтримувати природний лордоз шийного відділу хребта.

Відмова від опори в місці фізіологічного викривлення шиї неминуче приведе до порушення природного положення хребта, що відгукнеться перерастягиванием зв’язкового апарату шийного відділу.

Якою має бути подушка?
Подушка для сну має бути, передусім, зручною і функціональною. Так, якщо ортопедична подушка розрахована на певне положення голови і її висота при цьому не міняється, то пухова подушка легко міняє свою висоту залежно від потреби людини.

Ось чому фахівці радять віддавати перевагу подушкам з натуральних матеріалів: пух, перо, овеча шерсть. Втім, перо і шерсть швидко истираются, тому міняти наповнення подушки слід кожні 3-5 років.

Якщо ж натуральні компоненти викликають у вас алергію, перевагу слід віддавати подушкам з штучними наповнювачами (комфорель, штучний пух).

 

За матеріалами

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі