Прилетіли більше трьох мільярдів років тому: Вчені вперше знайшли неспростовні докази космічного походження життя на Землі
В горах Махонджва в Південній Африці, у вулканічних відкладеннях віком понад три мільярди років, були виявлені частинки позаземної органічної речовини, повідомляють Патріоти України з посиланням на Sciencealert.
"Це вперше, коли ми знайшли фактичні докази наявності позаземного вуглецю в земних породах", - пояснив астробіолог Френсіс Уестолл з Національного центру наукових досліджень Франції.
За словами вчених, відкриття в Південній Африці може послужити підтвердженням теорії, що разом з метеоритами на Землю могли бути занесені окремі органічні форми.
Так, у вулканічному родовищі Josefsdal Chert дослідники виявили шар породи товщиною 2 міліметри, що відрізняється двома аномальними ознаками. Аналіз показав, що 3,3 мільярда років тому порода містила два органічних речовини, з великою ймовірністю, неземного походження.
За запевненням вчених, в Африці знайдені найстаріші зразки космічного матеріалу з усіх коли-небудь знайдених на Землі. Одна з хімічних сигнатур нагадала ту, що зустрічається у фрагментах давніх метеоритів з органічними сполуками, інша - поєднання нікелю, хрому та заліза - є нехарактерною сумішшю для порід і вчені припускають її "космічне" коріння.
"Важко уявити собі катаклізм, який залишив би як органічну речовину, так і приватні мінерали в такому тонкому осадовому шарі", - зазначили вчені.