Простий в приготуванні сирний крем-суп: дарує відчуття домашнього комфорту незважаючи на свою “ресторанність”
Сирний крем-суп — це суп, який більшість з нас якщо і смакували, то в ресторані. Це саме той суп, від якого неможливо втриматись будь-якому поціновувачу сиру. Що вже приховувати, суп калорійний. Але він дуже душевний, насичений сирним смаком і зігріває краще за теплу ковдру, даруючи відчуття домашнього комфорту та радості попри свою “ресторанність”, пише ТСН
Крім того, його дуже легко готувати, а завдяки вибору того чи іншого сиру можна надати своєму крем-супу унікальний відтінок смаку. Хрусткі грінки (крутони) та свіжа зелень роблять втіху споживання цієї диво-страви ще яскравішою.
Цей сирний крем-суп хоч і простий в приготуванні, є певні нюанси, які його роблять не просто смачним, а дуже смачним. Один з них — це карамелізація цибулі. Під час повільного томління у вершковому маслі на найменшому вогні до виразної золотавості вона набуває неймовірного солодкувато-горіхового смаку. І цей смак обов’язково передасться супу.
А ще має значення, готуєте ви на воді чи на бульйоні. В ідеалі готувати суп на бульйоні. Можна овочевому, як я, а можна й на м’ясному. Хоч м’ясний має свій відтінок смаку, який не обов’язково вдало поєднається з сиром. Це вже на ваш вибір. А от щодо води, її можна використати, але тоді сирний суп буде більш прісним на смак.
Багато хто переживає за те, щоб сир не збився в одну кулю. Саме для цього його й потрібно змішати з крохмалем. Він тоді рівномірно розподіляється в рідині і залишається таким увесь час. Цей нюанс приготування я запозичила із технології приготування швейцарського фондю. Й ця техніка завжди працює.
А ще для приготування таких супів потрібно вибирати лише напівтверді та тверді сири. Вони краще витримують високі температури нагрівання. Хоч так чи інакше після додавання сиру суп не можна кип’ятити, лиш ніжно нагрівати.
Я не рекомендую використовувати плавлені сирки для цього сирного супу. Смак його буде значно менш шляхетним, а сам суп збагатиться широким спектром харчової хімії, якої чимало в тих сирках.
Інгредієнти на 6 порцій:
60 г вершкового масла;
1 цибулина, почистити, порізати кубиками;
60 г борошна;
250 мл молока 2,5%;
1 л овочевого бульйону або води (з бульйоном смачніше);
200 мл вершків 30%;
200 г улюбленого напівтвердого сиру (у мене один з голландських сирів), натерти на крупну тертку;
250 г сиру чеддер, натерти на крупну тертку;
2 ч.л. крохмалю;
часникові крутони для подачі;
1/2 пучка цибулі-різанець або зелені петрушки, дрібно порізати.
1) У 3-літровій каструлі розігріти вершкове масло. Додати цибулю, сіль до смаку й тушкувати на найменшому вогні, доки цибуля не стане м’якою та золотавою.
2) Додати борошно й обсмажувати все разом ще 1-2 хвилини, доки борошно теж почне рум’янитись.
3) Влити молоко та бульйон, добре вимішати, трішки посолити й варити все на повільному вогні 10-15 хвилин до закипання, доки суп стане дещо густим. Додати вершки й довести суп до повторного кипіння.
4) Тим часом обидва види сиру помістити в глибоку миску, додати крохмаль й добре вимішати.
5) Як тільки суп дійде до кипіння, додати частинами сир, постійно мішаючи при додаванні. Гріти все разом ще 1-2 хвилини, доки з’являться перші ознаки початку кипіння, але не кип’ятити. Зняти сирний суп з вогню й збити блендером до однорідності.
Подавати сирний крем-суп гарячим, з хрусткими крутонами, посипаючи свіжою зеленню.
Смачного!