«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Путін відключив частину країн ЄС від російського газу

Росія відключила від газу низку країн ЄС.

Після того як президенту Російської Федерації Володимиру Путінувідмовили в оплаті за газ рублями, він перекрив поставки. Про це заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсковзаявив у коментарі російському "Інтерфаксу".

При цьому представник Кремля заявляє, що інші країни від газу не відключатимуть, оскільки вони нібито вже погодилися платити у рублях.

Фактично Росія запропонувала ЄС гібридну схему: відкривати два рахунки у Газпромбанку – в рублях і доларах. Усю суму перераховуватимуть у валюті, а потім переводитимуть у рублі.

"Іноземний покупець платить за газ у валюті контракту, ГПБ продає її на Московській біржі і переводить рублі "Газпрому". Саме в цей момент зобов'язання щодо оплати природного ресурсу вважається виконаним", – йдеться у повідомленні агентства.

За словами експертів з питань енергетики, Росія не мала права відключати газ. А ті країни, яким зараз незаконно відключили блакитне паливо, мають можливість подати до суду проти "Газпрому" і застосувати ще й штрафні санкції.

Єврокомісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретона заявив, що Європейський Союз розробив план відмови від газу Російської Федерації. ЄС повинен якомога швидше відмовитися від імпорту російського газу. Для цього він має намір збільшити закупівлі скрапленого газу в Сполучених Штатів Америки і Катарі. Також наростити потужності зеленої енергетики, наголосив посадовець.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі