Садиба в Конча-Заспі та місце посла в комфортній країні: Бурба розповів, як Банкова спокушала його спростувати існування операції "Авеню" після першого тиску репресій
Колишній голова Головного управління розвідки Міністерства оборони генерал-полковник Василь Бурба розповів про тиск на нього на початку року через так званий "вагнергейт". Нібито від нього вимагали заперечувати існування спецоперації із затримання російських найманців , відомих як "вагнерівці", зазначають Патріоти України.
Таку заяву екс-глава ГУР зробив 26 листопада в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера". Він стверджує, що дружину не пустили до будинку в Кончі-Заспі, зазначають Патріоти України.
"На початку лютого була зустріч із керівником однієї зі спецслужб України. Не називатиму прізвище. Мені передали пропозицію від керівництва Офісу президента, щоб я спростував дані про проведення спецоперації", – сказав Бурба.
Він зазначив, що відмовився і через три дні сім'ю виселили з дому в Кончі-Заспі.
"У п'ятницю вранці дружина з молодшою дитиною поїхала до школи, а вдень її не пустили на територію, мотивуючи тим, що це була команда Державного управління справами. На той момент мене у Києві не було, я повернувся у понеділок", – пояснив колишній начальник. ГУР, додавши, що за договором Держуправління справами мало його попередити про виселення протягом місяця.
За словами Бурби, наступного дня він знову зустрівся з тим самим керівником спецслужби, який розповів про можливість вирішити проблему.
"Потрібно було заявити, що операції не було: твоя сім'я залишається жити в будинку, а ми пропонуємо тобі посаду одного з послів в одній із країн, яка є дуже далеко", – зазначив він.
Генерал-полковник стверджує, що відповів знову відмовою та отримав попередження: "Перше – що проти нас буде розпочато кримінальне провадження, друге – буде заблоковано виїзд з України і третє стосувалося мого родича".
Бурба сказав, що після цього його допитували в Голосіївському управлінні Нацполіції в рамках розслідування про заподіяння збитків Держуправлінням справами: за його словами, йдеться про 500 тисяч гривень за нібито крадіжку двох насосів з басейну.
Він додав, що паспорти розвідників справді були анульовані.