«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Скільки на Закарпатті алкоголіків – знає обласний нарколог

Про це та інше у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» ми говорили із головним лікарем Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Василем Кручаницею.

– За останні роки рівень алкоголізму підвищився чи знизився? Скільки закарпатців на обліку?

Закарпатка вдарила щойно народжену доньку дошкою по голові, загорнула у поліетиленові пакети зі сміттям і попросила сусіда викинути
– Офіційна статистика реальний стан справ у області відобразити не може. Статистика – це лише сухі цифри. Загалом в області майже стабільно 17,5-18 тисяч закарпатців мають діагноз алкогольна залежність. Але проблеми створюють не ті, хто перебуває на обліку, а саме ті, хто на ньому не перебуває, їх значно більше. Зловживання алкоголем розглядається у всьому світі в якості одного із основних факторів ризику, що призводять до погіршення здоров’я. За різними оцінками, таке вживання алкоголю є істотним фактором глобального тягара хвороб та третім із факторів ризику, що викликає передчасну смерть та інвалідність у світі.

Якщо глянути на це питання в контексті вживання спиртного, то велика кількість нещасних випадків, зґвалтувань, випадків домашнього насильства та інших злочинів скоюються тими, хто на обліку у наркологів не перебуває, але алкоголем зловживає. Тому проблема значно глибша, ніж може здатись на перший погляд.

І кількість закарпатців, які мають проблеми зі спиртним постійно оновлюється – одні помирають, інші поповнюють ці ряди, тож їхня кількість приблизно стала.

За понад 10 років, ця цифра не перевищувала 20 тисяч і не була ніколи меншою за 17 тисяч осіб. Але це – ті люди, яким офіційно поставлено діагноз алкогольна залежність.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі