Скоро у відпустку: 11 способів вкласти у валізу всю квартиру
1. Укладаємо речі рулонами, а не стовпчиками
Щоб одяг менше м’явся і займав у валізі мінімум місця, його краще скочувати в щільні рулони, а не складати стовпчиком один на одного. Так в невелику валізу влізуть 3 пари шортів, 3 пари штанів, 3 пари джинсів, спідниця, 2 купальники, 3 літніх светри, 10 футболок, 5 сорочок, 4 сукні!
2. Використовуємо вакуумні пакети
Вакуумні компресійні пакети допоможуть перевезти об’ємні речі, наприклад: куртку, дитячий одяг, дитячі м’які іграшки або постільну білизну. І все це з їх допомогою займе лише невелику частину. На зворотному шляху можна в ці пакети скласти брудні речі.
3. Освоюємо принцип «піраміди»
Уздовж стін валізи укладаємо взуття, потім кладемо на всю довжину на дно довгі речі, наприклад штани або сарафан, так, щоб краями можна було накрити весь упакований одяг. На них кладемо рулони інших речей, потім рулони легкого одягу і такого, що легко виминається. Завершуємо «піраміду» косметичкою, документами, крихкими дрібницями.
4. Говоримо «ні» парасолі
Не варто тягти у відпустку улюблену парасольку-тростинку. Краще зробити вибір на користь дощовика, який займе в валізі мінімум місця. Можна купити навіть кілька одноразових плащів для подорожі і просто викидати їх після дощу.
5. Купуємо міні-версії косметичних засобів
Як би не хотілося взяти із будинку всі улюблені тюбики, доведеться пожертвувати ними заради інших, більш необхідних речей. Для поїздки купуємо міні-версії улюблених засобів.
6. Правильно пакуємо дрібниці
Розкладаємо флешки, блокнотики, шпильки, колготи, шкарпетки, сонячні і звичайні окуляри окремо всередину взуття, в косметику, в папку з документами, в кишені валізи. Дрібниці, подібні до сережок і каблучок кладемо в коробочку для ліків.
7. Плічка для особливо цінних речей
Спосіб укладання рулонами не підійде для класичних сорочок, піджаків і коктейльних суконь, якщо хочеться довезти їх в пристойному вигляді. Для них беремо кофр або портплед, який легко вішається на будь-який гачок в літаку або поїзді.
8. «Мінімізуємо» аптечні засоби
Всю домашню аптечку не намагаємося втиснути у валізу. Беремо по одному блістеру кожного з необхідних ліків. Цього буде достатньо на випадок, якщо несподівано щось десь прихопить. Зручно складати блістери у взуття, загорнувши в пакети для бутербродів.
9. Не залишаємо порожніх місць
Навіть якщо хочеться залишити місце для сувенірів, не потрібно між речами залишати порожнеч, інакше вони сильно вимнуться і заплутаються. Найзручніше заповнити пустоти невеликими предметами одягу або пакувальним папером.
10. Відмовляємося від деяких речей
Чохол від ноутбука, кофр від фотоапарата, фен і путівники можуть залишитися вдома. Ноутбук і фотоапарат загортаємо в м’яке парео або худі, фен беремо в готелі, а путівники заздалегідь зберігаємо в електронному вигляді. Шльопанці для пляжу, окуляри для пірнання, сонцезахисний крем, дитячі іграшки і солом’яну шляпу не тягнемо з собою, а купуємо на місці.
Ще 6 таємних бонусів:
Якщо зарядні пристрої, навушники та інші кабелі обгорнути навколо старої пластикової карти, то вони не заплутаються.
Якщо крихкий скляний предмет вкласти в шкарпетку і потім в черевик, то він навіть при найсильнішому трясінні не розіб’ється.
Якщо пару взуття скласти в одноразову шапочку для ванної, то черевики не забруднять інші речі.
Якщо шкарпетки скласти в улюблений бюстгальтер, то під час перевезення він не деформується.
Якщо відкрутити ковпачок з шампунем чи гелем для душу, обернути різьбу шматочком харчової плівки і знову надіти ковпачок, то вони точно не розіллються в дорозі і не забруднять одяг.
Якщо тонкі ланцюжки протягнути в трубочку для коктейлів та застібнути, то вони не заплутаються між собою.