«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

"Скупчення російських військ біля кордону з Україною досягло весняного рівня", - західні ЗМІ

Біля кордону з Україною скупчилося велике угруповання військ РФ, майже як навесні цього року. Про це свідчать відкриті дані, зібрані аналітиками Conflict Intelligence Team, передають Патріоти України.

Команда CIT перевірила прогнози американської та української розвідок про можливу підготовку РФ вторгнення в Україну взимку 2022 року.

Як зазначають аналітики, російський полігон «Погоново», де провели літо машини 41-ї армії РФ, пустував недовго — так, у листопаді у TikTok було опубліковано відео, де в районі залізничної станції Маслівка в передмісті Воронежа біля шляхів стоять БМП-2, самохідні артилерійські установки «Мста-С» і танки Т-80У. Останні стоять на озброєнні 4-ї гвардійської Кантемирівській танкової дивізії, чия техніка раніше цієї осені була помічена в районі Курська. На самому початку відео видно танковий транспортер, який везе один з танків в південному напрямку — в бік полігону «Погоново».

“Ситуацію на самому полігоні можна відстежити за радіолокаційними знімками. Ще на початку вересня там розміщувався парк техніки 41-ї армії, проте до кінця жовтня полігон спорожнів. На більш актуальних знімках в місцях, де розташовувалися парки, знову помітні засвічення. Цілком ймовірно, це техніка 4-ї танкової дивізії, а також, можливо, інших частин 1-ї гвардійської танкової армії”, – пише CIT.

Так, 19 листопада на станції Мічурінськ-Воронезький зняли ешелон з боєприпасами, машинами хімічної розвідки РХМ-6 і важкою вогнеметною системою «Солнцепек». Дослідник Конрад Музика припускає, що він міг перевозити техніку 20-го полку РХБЗ, який також входить до складу 1-ї гвардійської танкової армії і дислокується в 10 км від станції Ільїно — місця відправлення ешелону згідно з довідкою сервісу GdeVagon.

Крім полігону “Погоново”, фіксується і прибуття російських військ в окупований Крим. На карті української військової розвідки на сході Криму відзначені 49-А і 58 -а армії – мова йде, наприклад, про 34-у окрему мотострілецьку бригаду, навантаження якої зняли в Ставропіллі 11 листопада, а також про 42-у гвардійську мотострілецьку дивізію, ешелон з танками Т-72Б3 якої потрапив на відео по дорозі до Криму. Аналітики зазначають, що в 2008 році останнє з’єднання (тоді 18-а окрема мотострілецька бригада) брало участь у війні в Грузії. Ешелон з танками прямує на станцію Айвазовська, куди в квітні цього року везли війська 58-ї армії, що розташувалися тоді на полігоні Опук на Керченському півострові в Криму (станом на 22 листопада цей полігон пустує).

Крім російських військ до кордону України, мабуть, звозять і техніку, причому в кількості, що насторожує. Це лише з натяжкою можна спробувати пояснити переозброєнням діючих частин. Так, тільки за останні кілька днів з’явилися два відео, де ешелони з БМП – 3 і БТР-82 слідують з Буя, де розташована 22-а центральна база зберігання техніки, в Валуйки в 23 км від кордону з Україною, де базується 3-а мотострілецька дивізія. Крім того, туди ж, ймовірно, прибув склад з гаубицями «Мста-Б» (його походження встановити не вдалося), пишуть журналісти-розслідувачі.

“До моменту написання попереднього матеріалу єдиним новим з’єднанням, присутність якого ми відзначили біля кордону з Україною, була 4-а танкова дивізія. Тепер же до неї додалися як мінімум інші формування 1-ї танкової армії, а також окремі частини 49-ї і 58-ї армій Південного військового округу. Все це говорить про зосередження сил приблизно в масштабах весни цього року”, – пишуть аналітики.

Команда CIT зазначає, що перекидання військ РФ, наскільки можна судити по частоті публікації відео і супутниковим знімкам, відбувається порівняно повільніше, ніж під час попередньої кризи. Однак якщо воно відбуватиметься такими ж темпами до січня, а також якщо особовий склад 41-ї армії буде перекинутий в Єльню, де знаходиться її техніка (наприклад, повітряним транспортом), то загальна чисельність угруповання військ біля кордону і в Криму значно перевищить квітневі показники, вказують журналісти.

“Так чи інакше, ми згодні з оцінками розвідок, що готовність до можливої операції на підконтрольній українській владі території буде досягнута як мінімум не раніше початку наступного року. Крім того, ми не схильні вважати те, що видання Bloomberg називає «найбільшим з радянських часів призовом резервістів», ознакою підготовлюваної окупації великої території України. Мова, судячи з усього, йде про навчання “БАРС “(бойовий армійський резерв країни), які вже пройшли в Південному військовому окрузі, а 22 листопада почалися в Західному військовому окрузі”, – підсумовують експерти.

 

Як пояснили в CIT, “фактично” БАРС “(також використовується термін «мобілізаційний людський резерв») являє собою не посилення існуючих частин, як це відбувається під час мобілізації, а створювані в даний час на контрактній основі структури територіальної оборони. Всупереч оцінкам американської розвідки, логічніше було б припустити, що в якості окупаційних сил могли б бути використані військова поліція і війська Національної гвардії, проте ознак перекидання цих частин ми поки не помічали”.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі