«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Сьогодні 19 березня іменини Олени: походження імені та привітання

19 березня православна церква відзначає День святої рівноапостольної цариці Олени, набуття нею у Єрусалимі Чесного хpeста і цвяхів, а значить сьогодні свої іменини святкують всі, хто носить ім’я Олени і Альони.

Походження імені

Ім’я Олена грецького походження. Його переклад неоднозначне, швидше за все, означає “обрана”, “світла”. Також ім’я Олена можна інтерпретувати як “факел”, “вогонь”, “світло”; “світла”.

Є думка, що ім’я Олена співвідноситься з поняттями “сонячний промінь” або “сонячне світло”, а саме ім’я Олена – це похідне ім’я від імені Геліос, бога Сонця в давньогрецькій міфології. За другою версією, ім’я Олена має відношення до того, як самі себе називали греки – елліни. Звідси і варіації вимови імені Олена в різних країнах. Ім’я Олена в перекладі означає “гречанка”.

У колишні часи ім’я Альона вважалося однією з народних форм імені Олена, але в сучасності імена Олена і Альона – це два різних імені. А, завдяки їх схожості, ці імена вважають взаємозамінними один для одного.

Через те, що найчастіше Альон хрестять ім’ям Олена, власниці цього імені святкують свої іменини разом з Оленою.

Хто така цариця рівноапостольна Олена

Цариця рівноапостольна Олена – мати римського імператора Костянтина I. Прославилася своєю діяльністю з розповсюдження християнства і проведеними нею розкопками в Єрусалимі, в ході яких, за твердженнями християнських хроністів, були знайдені Гроб Господній, Животворящий Хpeст та інші реліквії Страстей.

Олена відзначається рядом християнських церков як святая в лику рівноапостольних (Свята Рівноапостольна цариця Олена, Олена Константинопольська).

Коли Олена звернулася в християнство, їй було вже за шістдесят. За свідченням її сучасника Євсевія Кесарійського це сталося під впливом її сина Костянтина. Перші монети із зображенням Олени, де вона титулується Nobilissima Femina, були викарбувані в 318-319 рр. в Солуні. У цей період Олена ймовірно проживала при імператорському дворі в Римі або Трірі, але згадок в історичних хроніках про це немає. У Римі їй належало великий маєток поруч з Латерані. В одному з приміщень її палацу була влаштована християнська церква – Єленинська базиліка.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі