Сьогодні, 24 грудня, католики та протестанти відзначають Святий Вечір, день, що передує Різдву Христовому. Що можна і чого не слід робити в цей вечір
Батько розпочинає святкову вечерю молитвою. Після цього усі діляться між собою оплатком і загадують собі бажання. Ламання оплатка символізує, що ми готові пробачити кожній людині, котра вчинила нам щось погане.
За традицією, на столі у Святвечір повинно бути 12 страв. Окрім того, одна пуста тарілка – вираз, що ми готові прийняти когось, хто потребує допомоги: вбогого чи бездомного.
Вогонь з Віфлеєму можна запалити на свят-вечір і на інші різдвяні свята. Як взяти цей вогонь до себе? Треба запалити свою свічку від цього вогню. Можна запалити і згасити свічку, а потім вдома її запалити. Від цього характер “вифлиємський” цього світла не змінюється.
Як святкують Різдво протестанти? Символ свята – вертеп.
Головним символом свята є вертеп. Його встановлюють у кожному храмі. Під час святкового богослужіння розказують різдвяні історії та моляться.
Особливості святкування Згідно зі старим календарем, з цього дня ніч є коротшою. Це має символічне значення, ніби світло перемагає темряву.
І це важливо. Християни організовують домашній святвечір, але у великому колі людей. Учасники зможуть опісля й у своїх домівках застосувати деякі елементи святкування.
На Святвечір запалюють різдвяну свічку, встановлюють фігурки в вертепі, читають всі разом молитви, діляться різдвяним хлібом та колядують.
Що має бути на святковому столі Не існує якогось специфічного канону, які страви мають бути на столі у Святвечір. Прийнято, щоб їх було 12, які символізують апостолів.
Але головною має бути любов між собою. При цьому обов’язково складають найщиріші побажання. У родинному колі читають другу главу Євангелія від Луки про народження Ісуса.